Türkiye'nin en ünlü bilim adamları arasında gösterilen Prof. Dr. İlber Ortaylı sosyal medyanın en çok konuşulan ismi haline geldi. Katıldığı bir canlı yayının sonunda yaşananlar nedeniyle İlber Ortaylı sosyal medyada çokyoğun eleştiriler almaya başladı. Cansu Canan özgen'in Instagram üzerinden yaptığı programa katılan İlber Ortaylı açıklamalar yaptıktan sonra canlı yayının bittiğini düşünerek sunucu Cansu Canan Özgen için, “Maşallah şuna bak” ifadelerini kullanması büyük bir tartışma yarattı.

İlber Ortaylı'nın program sonunda kullanmış olduğu bu ifadeler sosyal medyada çok büyük eleştiriler aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları bahsi geçen ifadeleri İlber Ortaylı gibi saygın birisine yakıştırmadıklarını ifade ederlerken bazıları ise Ortaylı'nın o sözleri söylerken art niyet taşımadığını belirttiler.

YAYINDA NELER YAŞANDI?

Gazeteci Cansu Canan Özgen sık sık Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlarda bugün Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı konuk aldı. Canlı yayının sonunda Özgen, “Hocam çok teşekkür ederim. Size sağlık ve sıhhat diliyorum. Görüşmek üzere.” dedi. Bunun üzerine İlber Ortaylı Özgen'e “Sağol” yanıtını verdi. Ardından ise canlı yayının kapandığını düşünen İlber Ortaylı Cansu Canan Özgen'i kast ederek, “Maşallah şuna bak” sözlerini söyledi.

Öte yandan yaşanan büyük tartışmalar hakkında konunun tarafı olan Cansu Canan Özgen ve İlber Ortaylı tarafından yeni bir açıklama henüz yapılmadı. Her iki ismin de ilerleyen saatlerde konuya açıklık getirmeleri bekleniyor.

isbilgisi.com