Çankırı Depremle Sarsıldı! Depremin Şiddeti Ne Kadar Ölçüldü?

Bugün sabah saatlerinde Çankırı'da meydana gelen deprem korkuttu. Deprem sonrasında AFAD tarafından yapılan değerlendirmelerde sarsıntının şiddetinin 4.2 olduğu belirlendi.

GÜNDEM 23.06.2020 - 09:45 23.06.2020 - 09:45

Son günlerde Türkiye’nin çeşitli noktalarında yaşanan depremlere bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi. Bugün sabah saatlerinde Çankırı deprem sarsıntısı ile uyandı. Depremin şiddetinin pek çok noktada hissedildiği ve bölgede yaşayan vatandaşların ise büyük panik yaşadıkları belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından deprem sonrasında yapılan incelemeler ve ölçümler sonrasında depremin büyüklüğünün 4.2 şiddetinde olduğu açıklandı.

Deprem hakkında yapılan ölçümlere bakıldığı zaman AFAD internet sitesinde de bazı önceliklere yer verildi. Depremin sabah 08:54 sularında meydana geldiği öğrenildi. Deprem üssü ise Çerkeş ilçesi olarak açıklandı. Sarsıntının yerin 10.13 kilometre derinliğinde olduğu açıklandı.

Depremin derin bir noktada olması nedeniyle şimdiye kadar gelen bilgilerde herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı belirlendi. Bunun üzerine bölgede küçük artçı sarsıntılar hissedilmese de gerçekleşmeye devam ederken, sarsıntıyı hisseden vatandaşlar ise endişelerini dile getiriyorlar. Bu süreçte yeni bir sarsıntının daha meydana gelmesinden endişe duyuyorlar.

isbilgisi.com