Türkiye'de koronavirüsün yayılımının kontrol altına alınmasının ardından hayatın normale dönmeye başlamasıyla işsiz vatandaşlar kendi gerçekleriyle baş başa kaldılar. İş sahibi olabilmek için ilanları tarayan vatandaşlara müjdeli haber Ankara Çankaya Belediyesi'nden geldi.

Çankaya Belediyesi resmi olarak yayınlanan ilanla 80 zabıta memurunun ilşe alınacağını duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek isteyen vatandaşların yoğun bir talep göstermesi beklenen zabıta memurluğu ilanında işe başvurmak için gereken şartlar belirlendi.

KPSS ŞARTI İSTENİYOR

Açıklanan detaylara göre Çankaya Belediyesi 80 zabıta memuru kadrosu için başvuru yapacak adayların KPSS'den 60 ve üzeri bir puan almış olmaları gerekiyor. Bu puanın altında puana sahip olan vatandaşlar zabıta memurluğu kadrolarına başvuramayacaklar.

Çankaya Belediyesi'nde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak işe alınacak zabıta memurları yayınlanan ilanda sınıflara ayrıldı. Buna göre 34 kadronun açıldığı zabıta memurluğu için lisans mezunu ve en az B sınıfı ehliyet sahibi erkek adaylar başvuru yapabilecekler. 6 kadronun açıldığı zabıta memurluğu için lisans mezunu ve en az B sınıfı ehliyet sahibi kadın adaylar başvuru yapabilecekler.

Çankaya Belediyesi zabıta memurluğu ilanında yer alan detaylara göre 24 kadro için önlisans mezunu ve en az B sınıfı ehliyet sahibi olan erkek adaylar başbvuru yapabileceker. Önlisans seviyesinde eğitimi bulunan ve en az B sınıfı ehliyete sahip olan kadın adaylar içinise 6 kadro açıldı.

Ayrıca Çanyakaya Belediyesi'nde zabıta memuru olmak isteyen lise ve dengi okullardan mezun ve en az B sınıfı ehliyet sahibi erkek adaylara ayrılan kadro sayısı ise 10 olarak açıklandı.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

- Kamu haklarından hiçbir şekilde mahrum olmamak

- Bir yıl veya daha fazla bir mahkumiyet almamış olmak

- Devletin güvenliğine ve Anayasal düzenine karşı suç işlememiş olmak

- Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak

- Görevini yapmaya engel akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

- Daha önce çalıştığı kurumlardan disiplinsizlik nedeniyle işten çıkarılmamış olmak

- Erkeklerde en az 167 cm, kadınlarda en az 160 cm boyunda olmak.

- Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

BAŞVURUSU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER

-Başvuru formu

-Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi

-Diploma veya mezuniyet belgesi

-Yabancı okul mezunları için denklikbelgesi

-KPSS sonuç belgesi

- Sürücü belgesinin aslı veya fotokopisi

- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Çankaya Belediyesi 80 zabıta memuru iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar 23 Haziran 2020 ile 29 Haziran 2020 tarihleri arasında Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü'ne başvuru yapabilecekler. Bu başvurular İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü biriminde kabul edilecek. Başvuruların şahsen yapılması zorunlu olacak. Posta veya başka yolla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Adayların boy ve kilo ölçümleri başvuru sırasında yapılacak.

ÇANKAYA BELEDİYESİ ZABITA MEMURLUĞU SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Çankaya Belediyesi'ne zabıta memuru olmak için başvuran adaylar hakkında yapılacak değerlendirme sonucunda KPSS puanına göre sıralama yapılacak. En yüksek puandan başlamak üzere açılan kadro sayısının beş katı oranında zabıta memuru adayı sınava katılmaya hak kazanacaklar. Sınava katılma hakkı kazanan adaylar 3 Temmuz 2020'de belediyenin internet sitesinde ilan edilecekler. 6 Temmuz 2020 ile 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak. Sınavlar Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binasında gerçekleştirilecek.

isbilgisi.com