Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ismini vererek “Kendisi DHKP-C militanıdır” ifadelerini kullanmıştı. Bu ifadeler için Canan Kaftancıoğlu'ndan açıklama geldi.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN CUMURBAŞKANI ERDOĞAN'A TEPKİ AÇIKLAMASI!

Sosyal medya hesabı üzerinden basın açıklamasını paylaşan Canan Kaftancıoğlu, “Herkesin bildiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında seçimlere girmiş ve İstanbul'da büyük bir seçim başarısı kazanmıştır. Bu başarıyı hazmedemeyen AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından il başkanı olduğum günden itibaren asılsız suçlamalara, dayanaksız ve delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere meruz kalmaktayım. Bugün AK Parti Genel Başkanı yalanlarına yeni bir tanesini daha ekleyerek DHKP-C militanı olduğumu söylemiştir. Kendisi bu saçma sapan suçlamaya dair elinde hangi delili varsa bunu kamuoyuna açıklamak zorundadır.” dedi.

Terör ve terör örgütleriylehiçbir zaman ilinin olmadığını söyleyen Canan Kaftancıoğlu, “CHP İl Başkanı seçildiğim ana kadar hakkımda aleyhte tek bir suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadım. Bunları ben tamamen siyasi nedenlerden dolayı yaşıyorum. Demokrasi mücadeleme ve daha güzel bir Türkiye için çalışmaya yılmadan devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUP TAZMİNAT DAVASI AÇACAK!

Hukuki haklarını kullanacağını açıklayan Canan Kaftancıoğlu, “AK Parti Genel Başkanının son iftiralarına ve hakaretlerine sessiz kalmayacağım. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında hakaret, adil yargıyı etkileme ve yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunacağım. Ayrıca tazminat davası açarak DHKP-C militanı olduğumu hukuk önünde ispatlamasını isteyeceğim.” şeklinde belirtti.

isbilgisi.com