Ana Sayfa GÜNDEM Çanakkale’de Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Çanakkale’de Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Çanakkale’de dün akşam 21.23’de meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremden dolayı okullar tatil edildi.

4
0
Paylaş

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde dün akşam 21.23 sularında meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem okulların tatil olmasına neden oldu. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 21.23 gerçekleşen depremden dolayı Ayvacık ilçesi ve köylerinde okulların tatil edildiğini duyurdu.

Ayvacık ilçesinde 5 büyüklüğünde meydana gelen deprem birçok bölgede etkili oldu. Civar kentlerde de deprem hissedilirken özellikle Ayvacık’ta yaşayan vatandaşlar büyük korku yaşayarak kendilerini dışarıya attılar. Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de merkez üssü Çanakkale Ayvacık olan deprem ile ilişkin 10 köyde hasar oluştuğunu ve çalışmaların başladığını söyledi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin bazı köy okullarında hasarların oluştuğunu bunların en kısa sürede giderileceğini söyledi. Ayrıca Şahin yaşanan depremde herhangi bir can kaybı yaşanmadı sadece 10 köydeki evlerde zarar var ve maddi olarak kayıplar gerçekleşti açıklamalarında bulundu.

Deprem İstanbul’da da hissedildi. Ayrıca ege Bölgesi’ndeki bütün kentlerde deprem hissedildi. İzmir’den Denizli’ye kadar ege Bölgesinde çok farklı bölgeler depremden etkilendi. Çanakkale ayvacık Merkezi deprem korkuya neden oldu.

Depremin yaşanmasının ardından sabaha kadar küçük çaplı depremlerin de bölgede meydana geldiğini uzmanlara göre bu tarz depremlerin son derece normal olduğunu söylemekte yarar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here