Milyonlarca ev hanımını yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemeleri yapılmaya devam ederken çalışmayan ev hanımlarına ödenecek aylık destek tutarı dikkat çekti. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için destek ödemeleri düzenlenmeye devam ederken yapılan destek duyurusunun detayları oldukça dikkat çekti. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kadınlara yönelik destek ödemeleri düzenlenmeye devam ederken detaylar oldukça merak edildi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan destek ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Kadınlara yönelik sağlanacak destek ödemesiyle ilgili detaylar oldukça dikkat çekerken çalışmayan kadınlara yapılacak ödemenin ne kadar olduğu ve kimlerin yararlanabileceği araştırılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile destek ödemeleri sağlanmaya devam ederken kadınlara yönelik ise meslek edindirme kurslarının açılacağı belirtilmişti. 

81 İLDE MESLEKİ EĞİTİM KURSU

Kadınlara istihdam sağlama noktasında devlet tarafından birçok adım atılmaya devam edilirken ev hanımlarının yüzünü güldürecek yeni bir destek duyurusu yapıldı. Kadınların maddi özgürlüklerini sağlamaları amacıyla atılan bu adım sonucunda 81 ilde dönemsel olarak mesleki eğitim kursları açılıyor. 81 ilde açılan mesleki eğitim kursları sayesinde iş sahibi olmak isteyen kadınlara yönelik düzenleme ile kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmaları amaçlanıyor. 

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

HARÇLIKLARINI KAZANACAKLAR!

81 ilde dönemsel olarak açılmakta olan meslek edinim kurslarına başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerinden ve İŞKUR E-Şube üzerinden gerçekleştirilirken aynı zamanda bu kurslar sadece iş dünyasına kazandırmakla kalmayıp, kadınlara maddi destek vermeyi amaçlıyor. Gerekli yerlerden başvurularını tamamlayan kadınların başvurularının onaylanması durumunda günlük 130,87 TL olmak üzere 30 gün üzerinden aylık 3.926 TL ödeme kazanmalarını sağlamaktadır. 

Düzenlenen yani uygulama sayesinde kadınlar hem iş dünyasına kazandırılırken hem de harçlıklarını bu şekilde çıkarabilmektedirler. Kursunu bitiren kadınlar kurs bitiminde meslek sahibi olabilmektedirler.