Artan enflasyon karşısında hem çalışanları hem de diğer tüketicileri koruma altına almak amacı ile sene başından bu yana pek çok farklı konu başlığı altında ayrıntılı çalışmalar yürüten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren yeni düzenleme çalışmalarını sürdürmeye de devam ediyor. Söz konusu çalışmaların başında gelen EYT düzenleme çalışmaları için geri sayımın devam ettiği şu günlerde bir etkinliğe katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu açıklamalar ile vatandaşları heyecanlandırdı.

Dün düzenlenen bir etkinlik kapsamında çeşitli konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren EYT ve asgari ücret konularına değindi. Ek olarak şimdiye kadar pek de dillendirildiği görülmeyen 8 saatlik mesai uygulamasına da dikkat çeken Bakan Bilgin, gündeme bomba gibi düşen ifadeler kullandı. 

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

ASGARİ ÜCRET VE EYT AÇIKLAMASI!

calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-vedat-bilginden-onemli-aciklama (2)

Türkiye İşveren Sendikası tarafından düzenlenen Dördüncü Ortak Paylaşım Forumu’na katılım sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapmış olduğu konuşma esnasında hem EYT sorununa hem de asgari ücret zammına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Merak ile beklenen ocak ayı asgari ücret zammına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin hem ocak ayında hem de temmuz ayında yapılan zammın artan enflasyona karşı yetersiz olduğuna vurgu yaparak, aralık ayı içerisinde artan enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak bir düzenlemenin yapılacağını ifade etti. 

Konuşması esnasında EYT konusuna da değinen Bakan Bilgin, yürütülen çalışmanın çok detaylı olduğuna dikkat çekti. Bakan Bilgin “çalışma hayatında insanların gelecekleri ile ilgili taşıdıkları endişeleri giderecek şeffaf bir düzenleme açıklanacak” ifadelerini kullandı. 

8 SAATLİK MESAİ UYGULAMASI DEĞİŞECEK Mİ?

Açıklamaları esnasında 8 saatlik mesai uygulamasına da değinen Bakan Bilgin, şu ifadeleri kullandı: “Bu dönemde zaman algısını ve çalışma ilişkilerini değiştirmek lazım. 8 saatlik mesaiye göre çalışma düzeninin değişmesi gereken bir zamandayız.”