Gündelik hayat şartlarının giderek ağırlaştığı şu günlerde tek maaşları ile ay sonunu getirmek konusunda güçlük çeken vatandaşlar, temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak pozisyona düştü. Hükümet kanalından gelen tüm maaş iyileştirmelerine rağmen artmaya devam eden enflasyon karşısında aylık kazançları eriyen vatandaşlar hem sabit giderlerini karşılayabilmek hem de temel ihtiyaçlarına erişebilmek adına bütçelerine destek aramaya başladılar. 

Vatandaşların içlerinde bulundukları zorlu ekonomik duruma karşı sessizliğini bozan bankaların başında gelen Halkbank, yeni dönemde artan banka faizlerine rağmen düşük faizli yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Mevcut müşterilerini ve maaş hesabını kendi bünyesine taşıyan yeni müşterilerini kapsayan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasının detaylarını paylaşan kamu bankası, hizmetine ilişkin örnek hesaplama tablosunu da yayınladı. 

HALKBANK’TAN MAAŞ MÜŞTERİLERİNE ÖZEL DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

calisan-vatandaslara-halkbanktan-cagri-faiz-orani-yuzde-155e-indi-178-tlye-100-bin-tl-destek (2)

Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak! Hane başına 15.000 TL ödeme yapılacak!

Kamu bankalarımızdan Halkbank, tek maaş ile geçinmekte güçlük çeken maaş müşterileri için düşük faizli yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyurdu. Yeni kampanyası kapsamında maaş müşterilerine 100 bin TL’ye kadar yüzde 1,55 başlangıç faizi ve 36 ay azami vade fırsatları ile destek vereceğini açıklayan banka, örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 100 bin TL
  • Vade sayısı: 24 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,69
  • Aylık taksit tutarı: 5.354,73 TL

HALKBANK’IN MAAŞ MÜŞTERİSİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Halkbank’ın 100 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu düşük faizli yeni ihtiyaç kredisi kampanyası, maaş hesabı hali hazırda bankada bulunan ve maaş hesabını banka bünyesine taşımayı planlayan tüketiciler tarafından ilgi ile karşılandı. Vatandaşlar, bankanın ilgili kampanyasına nasıl başvuru yapabileceklerini araştırırlarken beklenen açıklama Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. 

Halkbank, resmi internet sitesi üzerinden yayınlamış olduğu metinde düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasına hem internet bankacılığı kanalı hem mobil uygulaması hem de en yakın banka şubesi aracılığı ile başvuru yapılabileceğini belirtti.