Ünlü sunucu Çağla Şikel'in ölüm tehdidi alması bir süre önce magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. 17 Ekim'de bir e-posta alan Çağla Şikel bu yolla ölümle tehdit edildi. Kimliği belirsiz olan şahıs anlamsız bir e-posta adresi kullanarak Çağla Şikel'i öldüreceğini yazmıştı. Mail yolu ile gönderilen mesajda, “Çağla bak, çok yakında öleceksin! Kimse sana yardım edemeyecek. Bu gece çocuklarınla beraber seni öldüreceğim.” yazılmıştı.

ÖLÜM TEHDİDİ ALAN ÇAĞLA ŞİKEL ŞİKAYETÇİ OLDU!

Aldığı tehdit karşısında büyük bir panik yaşayan ve endişeye kapılan Çağla Şikel avukatı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Çağla Şikel'in avukatı suç duyurusunda e-mail görüntüsünü ve IP numarasını da bildirdi. Bu kişinin yakalanarak cezalandırılması istendi.

Çağla Şikel'in şikayeti üzerine hemen soruşturma başlatıldı ve şahsın kimliği tespit edildi. R.S. isimli sosyal medya kullanıcısının tehditte bulunduğu 17 Ekim'den bir gün önce Balıkesir Cezaevi'nden izinli olarak çıktığı belirlendi.

TEHDİT SEBEBİ İNANDIRICI GELMEDİ!

Yakalanarak ifadesi alınan R.S. tehdit sebebini ise, “Çağla Şikel'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara baktım. Onun ve oğlunun videolarını gördüm. Özel hayatını çok ifşa ediyordu. Benim amacım onu uyarmaktı.” şeklinde açıkladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla alakalı soruşturmaya devam ettiği bildirildi.

isbilgisi.com