Ana Sayfa DÜNYA Buzla Kaplı Kedi Kurtarıldı

Buzla Kaplı Kedi Kurtarıldı

ABD’de buzla kaplı şekilde bulunan kedi duyarlı vatandaşlar sayesinde kurtarıldı. Veterinerler yoğun çaba göstererek kediyi donmaktan kurtardı.

7
0
Paylaş

Amerika’da başından kuyruğuna kadar buzla kaplı olan kedi yapılan müdahaleler sonucunda hayata tutundu. Amerika’nın kuzeyindeki montana eyaletinde donmuş bir kedi veterinerler tarafından yapılan müdahale sonucunda hayata geri tutundu.

Kente yakın bir kliniğe getirilen buzla kaplı kedi veterinerler tarafından hemen tedavi altına alındı. Başından kuyruğuna kadar bütün vücudu donmuş halde bulunan kedi ısıtılarak vücut ısısının dengelenmesi sağlandı. Talihsiz kediye ilaçlar verildi havlu ve ısıtıcılarla beraber kedinin vücut dengesini iyice belli bir seviyeye getiren veterinerler hayvanın hayatını kaybetmemesi için yoğun çalışmalarını sürdürdü. Klinikte yapılan tedavilerin olumlu sonuçlanması ile beraber buzla kaplı kedi hayata geri döndü. Vücudundaki tüm buzlar alınan sevimli kedi ise gözlerini açtı. Klinikte görev yapan doktor tüm yaşananları sosyal medya üzerinden paylaştı. 3 yaşındaki evcil kedinin uzun süredir dışarıda yaşadığı ve sahiplendiği aile tarafından da sokağa salındığı düşünülüyor.

Talihsiz kediyi bulan vatandaşlar çok hızlı bir şekilde veterinere giderek hayvanın hayatını kaybetmesine engel oldu. Bütün vücudu buz tutmuş şekilde veterinere getirilen kedi ısıtıcılar ve veterinerlerin yoğun çabası sayesinde hayata tutundu.  Amerika’nın bazı eyaletlerinde soğuk hayvanlar için barınaklar yapılsa da bazı bölgeler için barınakların yetersiz kaldığı öğrenildi. Talihsiz kedide yaşamını yitirmek üzereyken duyarlı vatandaşların devreye girmesi ve veterinere götürmesi sonucunda yaşama tutunmayı başardı yapılan tedavilerinin ardından evcil kedi tekrardan sokağı salınacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here