Microsoft tarafından yayınlanan Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi bilgisayarlarda yeni bir dönemi başlattı. Bu güncellemeyle beraber bilgisayarla oldukça büyük değişimlerle karşılaştılar. Kullanıcılar meydana gelen değişimleri genellikle beğenirken henüz bu güncellemeyi yüklememiş olan kullanıcılar ise yeni gelen değişiklikleri detaylıca öğrenmek istiyorlar.

BAŞLAT MENÜSÜ DEĞİŞİYOR!

Ekim 2020 güncellemesi ile Windows 10'da başlat menüsü yeniden dizayn edildi. Artık bu menüde yer alan uygulamaların simgelerinin arka planları farklı bir görünümde olacak. Şeffaf bir arka planda yer alan uygulamalar daha kolay kullanım özelliği sunacak. Yeni başlat menüsü görünümünü kullananlar bu değişikliği beğendiklerini ifade ettiler.

EKRAN YENİLEME HIZLARI İÇİN FARKLI BİR YAZILIM KULLANMAYA GEREK KALMAYACAK!

Windows 10'un yeni güncellemesi ile uygulamalar arası geçişi sağlayan Alt+Tab kombinasyonu da Edge entegrasyonuna uğruyor. Microsoft Edge kullanıcıları sekmeler arasındaki geçişi Alt+Tab kombinasyonu ile gerçekleştirebilecekler. Ayrıca ekran yenileme hızları için de bir başka yazılım kullanmaya gerek kalmayacak. Windows 10 ayarlarından bu düzenleme yapılabilecek.

WİNDOWS 10 EKİM 2020 GÜNCELLEMESİ NASIL İNDİRİLİR?

Microsoft tarafından yayınlanan Windows 10 Ekim 2020 güncellemesinin nasıl indirileceği konusunda çok sayıda araştırma yapılıyor. Bu konuda Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Buna göre yeni güncelleme kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başlandı. Windoes 10 kullanıcıları bu güncellemenin kendislerine gelip gelmediklerini Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update yollarını takip ederek Güncelleştirmeleri Denetle butonundan Ekim 2020 Windows 10 güncellemesinin kendilerine gelip gelmediğini kontrol edebilirler.