Dünyada görüntülü ve sesli görüşme imkanı sunan uygulamalar pandemi sürecinde oldukça büyük rağbet görmeye başladı. Özellikle iş dünyasında görüşmeler bu teknolij imkanlarla yapılmaya başlanınca uygulamalar da bu yönde kendilerini geliştirmeye başladılar. Zoom dünyada bu konuda tekel oluşturmaya başlarken WhatsApp'tan da yeni bir hamle geldi.

WhatsApp Web 2.2043.7 sürümünde kullanıcılara sesli ve görüntülü arama imkanı verileceği ortaya çıktı. Buna göre WhatsApp Web'e girecek olan kullanıcılar bilgisayarlarından görüntülü ve sesli arama yapabilecekler.

WHATSAPP WEB GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NASIL YAPILIR?

WhatsApp Web için yapılan güncellemenin ardından kullanıcılar mobil uygulamada yaptıkları gibi sol üstte bulunan arama ve kamera ikonuna tıklayarak sesli veya görüntülü görüşme başlatabilecekler. Bu işlemin ardından ek bir pencere açılarak bu pencere aracılığıyla görüşme gerçekleştirilecek. Karşı taraftan görüntülü veya sesli görüşme talebi geldiğinde de bu pencere otomatik olarak açılacak.

WHATSAPP WEB GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NE ZAMAN GELECEK?

WhatsApp Web için görüntülü ve sesli görüşme özelliğinin ne zaman geleceği merak ediliyor. Ancak şu anda bunun tüm kullanıcılar için ne zaman uygulamaya sokulacağı kesin olarak bilinmiyor. Lakin 1-2 hafta içerisinde tüm kullanıcılar için bu hizmetin açılması bekleniyor.