Bülent Arınç'tan Bakan Berat Albayrak'a "Ekonomide Sıkıntı Yok" Eleştirisi!

TBMM'nin eski başkanlarından ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın ekonomi ile açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ekonomide sıkıntı olmadığına dair sözlerini eleştiren Bülent Arınç sıkıntının varlığını inkar etmenin yanlış olduğunu söyledi.

EKONOMİ 07.11.2020 - 19:54 07.11.2020 - 19:54

Türkiye'nin deneyimli siyasetçilerinden olan geçmişte TBMM başkanlığı yapmış ve şu anda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kuru (YİK) üyeliği görevini yürüten Bülent Arınç ekonomi ile alakalı açıklamalarda bulunarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı eleştirdi. Berat Albayrak'ın “ekonomide sıkıntı yok” sözlerini kabul etmediğini söyleyen Bülent Arınç sıkıntının varlığının kabul edilerek ona göre adımlar atılması gerektiğinin altını çizdi.

BÜLENT ARINÇ'TAN BERAT ALBAYRAK'A ELEŞTİRİ

Ekonomi gündemine bomba gibi düşen açıklamalar yapan Bülent Arınç, “Ekonomik sıkıntılarımız mutlaka var. Hatta sayın Bakanımız bunun aksini söylediğinde ve bunun psikolojik olduğunu beyan ettiğinde ben kendisine itiraz ettim. Yaşanan sıkıntıyı hepimiz elimizde tutuyormuş gibi görüyoruz. Önemli olan sıkıntının varlığını inkar ederek görmezlikten gelmek değil. Bu sıkıntıyı kabul edip onu ortadan kaldıracak çalışmayı yapmak önemlidir.” dedi.

Türkiye'de ekonomiye yönelik çalışmaların özverili bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Bülent Arınç, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve ekonomi ile ilgili bakanlarımız özverili bir şekilde çaba gösteriyorlar. Bu çabalar mutlaka başarıya ulaşacaktır. Ama şu anda büyük bir sıkıntı yaşanıyor. Bu büyük sıkıntı tabiki bir krize dönüşmüş değildir. Ancak bunlar atlatılabilir.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE EKONOMİK SIKINTILARDAN DAHA FAZLA ETKİLENİYOR

Türkiye'nin ekonomik krizler konusunda tecrübeli olduğunu ve Ak Parti hükümetinin sorun çözme noktasında mahareti bulunduğunu söyleyen Bülent Arınç, “Ülkemiz ekonomik krizlere çok yabancı değil. Yaşı olanlar bunları çok iyi hatırlarlar. Gençlerimiz ise AK Parti sayesinde kriz nedir bilmediler. 2008 yılında Erdoğan kriz bizi teğet geçecek dediğinde ve teğet geçtiği dönemlerdede sıkıntılar yaşandı. Ancak şu anda tüm dünya genelinde bir sıkıntı var. Türkiye bundan belki biraz daha fazla etkileniyor olabilir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@