Bülent Arınç Olayında Son Perde! AK Parti'de İstifa Sesleri Yükseldi, Bahçeli Arınç'a "Terör Propagandası Yapıyorsun" Dedi!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ile alakalı tahliye edilmesine dair açıklamaları siyasetin önemli gündem maddelerinden birisi olmaya devam ediyor. AK Parti içerisinden Bülent Arınç ile alakalı olarak tepkiler istifa talebine dönüşürken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Bülent Arınç'ın terör propagandası yaptığını söyledi.

GÜNDEM 25.11.2020 - 18:07 25.11.2020 - 18:07

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın katıldığı bir canlıyayında Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesi gerektiğine dair sözleri büyük tepki çekmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sert bir şekilde eleştirilen Bülent Arınç'a AK Parti içerisinden de açık şekilde “istifa et” baskısı yapılmaya başlandı.

AK PARTİ'DE İSTİFA BEKLENTİSİ

AK Parti milletvekillerinden siyaset kulislerine sızan bilgilere göre Bülent Arınç'ın istifa etmesine dair büyük bir beklenti oluştu. Hatta bu istifa gerçekleşmezse Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bülent Arınç'ı görevden alması geretiği de dillendirilmeye başlandı. Bülent Arınç'ın AK Parti'ye bir faydasının olmadığını dile getiren milletvekilleri Davutoğlu ve Babacan gibi Bülent Arınç'ın da AK Parti ile yolalrını ayırması gerektiğini söylediler.

BÜLENT ARINÇ KARARINI VERMELİ

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Özlem Zengin de Bülent Arınç ile alakalı olarak bir açıklama yaptı. Bülent Arınç'ın kendi adına konuştuğunu söyleyen Özlem Zengin, “Bülent Arınç kendi düşüncelerini açıkladı. Ancak bu düşüncelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşünceleri gibi bir algı oluşturulmaya başlandı. Bu açıklamalarda ifade edilen düşünceler ne Cumhurbaşkanımızın nede AK Parti'nin fikridir. Bir hareketin hem içinde hem de dışında olmazsınız. Bülent Arınç bu konuda kararını vermelidir.” dedi.

DEVLET BAHÇELİ ÇOK SERT KONUŞTU

Bülent Arınç'ın açıklamlarına en ağır tepkiyi ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli verdi. Partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, “Halen daha Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan bir siyaset eskisinin terörist Demirtaş'a güzellemeler yapması kelimenin tam ifadesiyle büyük bir çarpıklık, hatta ahmaklıktır. Suçluyu övmek, suçlunun tahliyesini istemek suça iştiraktir, ihanete yataklıktır. Demirtaş bir teröristtir ve övülen Devran kitabı da bir terör propagandasıdır. Bunun aksini iddia eden kim olursa olsun bölücüdür, vatan hainidir, fitnenin başıdır. Devran kitabının okunmasını tavsiye eden Bülent Arınç açık bir şekilde terör propagandası yapmıştır.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@