Bülent Arınç Açıklama Yaparak İstifa Etti! İstifa Açıklamasında Kimleri Suçladı?

Son günlerin en çok tartışılan ismi olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifa ettiğini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Bülent Arınç istifa açıklamasını sosyal medya üzerinden paylaştı.

GÜNDEM 25.11.2020 - 18:18 25.11.2020 - 18:18

Selahattin Demirtaş'ın tahliye edilmesi gerektiğini söyleyerek Ak Parti içerisindeki tüm şimşekleri üzerine çeken ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ağır şekilde eleştirilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç istifa ettiğini açıkladı.

BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ!

Yaptığı açıklamaların farklı bir zemine kaydırılıp yanlış bir algı oluşturulduğunu söyleyen Bülent Arınç, “Katıldığım programda “isimler üzerinden tartışmayalım” dememe rağmen meselenin özünün kaçırıldığı ve isimler üzerinden tartışmaların büyüdüğünü üzüntü ile takip ettim. Tartışmalar büyüyrek beni Yasin Börü'nün katilleriyle, 15 Temmuz şehitlerinin katilleri ile yan yana gösterme gafletinde dahi buulundular. Bu ithamları asla kabul etmiyor ve reddediyorum.” dedi.

CUMHURBAŞKANINA İSTİFA KARARINI BİLDİRDİ!

Yüksek İstişare Kurulu üyeliği ile alakalı olarak da açıklama yapan Bülent Arınç, “Yüksek İstişare Kurulu üyesi olmam nedeniyle açıklamaların hiç de istemediğim yönlere çekildi. Oysa ben b programda Yüksek İstişare Kurulu üyesi olarak değil TBMM eski başkanı olarak konuştuğumu ifade etmiştim. Bu program sonrası bana seviyeli eleştiriler yapanları saygıyla karşılıyor ve not alıyorum. Ancak bana olan nefretlerini kusanların hakaretlerini kendilerine aynı şekilde iade ediyorum. Türkiye bir reform sürecine girmiştir. Bu sürecin sekteye uğramaması için Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ediyorum. Bu kararı Cumhurbaşkanımıza da ilettim ve kendisi tarafından da uygun görüldü.” şeklinde konuştu.

Bülent Arınç'ın istifa haberi üzerine sosyal medyadan açıklamasına dair çok sayıda yorum yapılırken kendisine gösterilen tepkiler halen daha devam ediyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@