Türkiye'de barajlardaki doluluk oranlarının ülke genelinde alarm vermesi üzerine yağışlar büyük bir merakla bekleniyor. Kentlerde susuzluk yaşanmaması için yağmur yağmasını bekleyen yetkililer bugün bölge bölge bu beklentilerine kısmen karşılık bulabilecekler.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENEN İLLER!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son hava durumu tahminlerine göre ülkenin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olduğu bildirildi. Trakya, İstanbul'un Avrupa yakası, Çanakkale, Muğla, Antalya, Isparta, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Burdur'daa yağmur ve sağanak yağış etkili olacak.

SICAKLIKLAR DEĞİŞMİYOR!

Ülkenin doğu kesimlerinde sabahın erken saatleri ile gecenin geç saatlerinde buzlanma ve don hadisesinin meydana gelebileceği bildirildi. Ayrıca iç ve doğu kesimlerinde yer yer pu sve sis olayı da gerçekleşebileceği aktarıldı.

Meteoroloji tahminlerine göre hava sıcaklıklarında bir değişim meydana gelmeyecek. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeyi sürdürecek. Şu anda mevsim normalinin 4 ile 10 derece üzerinde olan sıcaklıklar aynı şekilde devam edecek.

isbilgisi.com