Bugün Nöbetçi Noterler Açık Mı? 8 Kasım 2020 Pazar Nöbetçi Noter Listesi!

Türkiye'de noter işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlayan sistem olan nöbetçi noter uygulaması ile alakalı olarak vatandaşlar araştırma yapmaya devam ediyorlar. Nöbetçi noter İstanbul, nöbetçi noter Ankara, nöbetçi noter İzmir araması yapan vatandaşlar yaşadıkları şehirlerde hafta sonu nöbetçi noter hizmetini hangi noterlerden alabileceklerini öğrenmek istiyorlar. Koronavirüs süreci nedeniyle ara verilen nöbetçi noter uygulamasına dair en çok sorulan sorulardan birisi de “nö

GÜNDEM 08.11.2020 - 07:51 08.11.2020 - 07:51

Noter işlemlerini yaptırabilmek vatandaşlar için büyük bir önem arz ediyor. Bu nedenle noterlerde hafta içi mesai günlerinde çok yoğun kalabalıklar meydana gelebiliyor. Adalet Bakanlığı da bu yoğun talebe cevap verebilmek için nöbetçi noter uygulamasını devreye soktu. Bu şekilde noter ihtiyacı olan vatandaşlar hafta sonu günlerinde de noter hizmeti alabiliyorlar.

NÖBETÇİ NOTERLER PAZAR GÜNÜ ÇALIŞIYOR MU?

Nöbetçi noter hizmetleri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Türkiye Noterler Birliği (TNB) tarafından gçrevlendirilen nöbetçi noterlerin pazar günleri çalışıp çalışmadıklarını merak ediyorlar. Nöbetçi noter uygulaması sürdüğü müddetçe pazar günleri vatandaşlar tüm noter işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Nöbet hizmeti yapacak olan noterlerden vatandaşlar pazar günleri de noter hizmeti alabilirler.

NÖBETÇİ NOTERLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

Nöbetçi noter sistemi çalışma saati ile alakalı değil mesai günü ile alakalı bir sistemdir. Bu nedenle çalışma saatleri tıpki hafta içi mesai saatleri ile aynıdır. Hafta içinde noterler hangi saatler arasında hizmet veriyorlarsa hafta sonları da aynı saatler arasında hizmet vermektedirler. Bu nedenle mesai saatlerine dikkat edilmesi gerekir. Akşam geç saatlerde noter hizmeti almak isteyen vatandaşlar bir sonraki günü beklemek zorunda kalabilirler.

NÖBETÇİ NOTERLER ÇALIŞIYOR MU?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan güncel açıklamalara göre Türkiye'de şu anda nöbetçi noter hizmeti verilmiyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında nöbetçi noter uygulamasına ara verildi. Normalleşme döneminde de Adalet Bakanlığı nöbetçi noter uygulamasını başlatmadı. Koronavirüs salgınının etkisini kaybetmesi ile 81 ilde nöbetçi noterler cumartesi ve pazar hafta sonları da hizmet vermeye kaldıkları yerden devam edecekler.

BUGÜN NÖBETÇİ NOTER NEREDE?

Nöbetçi noterleri merak eden vatandaşların en çok yaptıkları internet aramalarından birisi de “Bugün nönetçi noter nerede” oldu. Bunu öğrenmek isteyen vatandaşlar arama yapmaya devam ediyorlar. Ancak nçbetçi noter uygulamasına ara verildiği için bugün Türkiye'de nöbetçi noter olmayacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@