Bugün 81 İlde Marketler Ve Fırınlar Açık Olacak Mı?

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının üçüncü günü olan 25 Mayıs 2020 Pazartesi günü bakkallar, marketler, kasaplar, manavlar ve fırınlar açık olacak mı? Bugün marketler açık mı? Bugün market alışverişi yapılabilir mi?

GÜNDEM 25.05.2020 - 10:21 25.05.2020 - 10:21

Türkiye'de 81 ilde sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Vatandaşların bayramlaşa geleneklerine uymalarından endişe eden hükümet sosyal mesafenin çiğneneceği ve koronavirüs tedbirlerinin askıya alınacağı şüphesiyle Ramazan Bayramı'nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Bayram boyunca sürecek olan sokağa çıkma yasağının üçüncü günü devam ediyor. 25 Mayıs 2020 Pazartesi günü süren sokağa çıkma yasağı boyunca uygulanacak kurallar vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Bugün bakkallar, marketler, manavlar, kasaplar ve fırınlar açık olacak mı? İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgede hangi iş yerlerinin sokağa çıkma yasağı süresince faaliyet gösterebilecekleri gün gün belirtildi.

BUGÜN MARKETLER AÇIK MI?

Alınan karara göre 25 Mayıs 2020 Pazartesi günü yani bugün marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar kapalı olacaklar. Bugün bu iş yerlerinden evlere servis şeklinde satışlar dahil olmak üzere herhangi bir satış gerçekleştirilemeyecek. Yürüme mesafesinde olsa dahi vatandaşlara bu iş yerlerinden hizmet verilemeyecek. Tüm bu sayılan iş yerleri 27 Mayıs 2020 Çarşamba sabahı saat 09:00'da açılabilecek.

BUGÜN FIRINLAR AÇIK MI?

Fırınların faaliyet süreleri ve zamanları hakkında da İçişleri Bakanlığı tarafından bir karar verildi. Buna göre fırınlar tüm yasak süresince açık olabilecekler. Ekmek ve benzeri ürünlerin üretimi aralıksız devam edecek. Vatandaşlar fırınlara giderek alışveriş yapamayacaklar ancak; fırınlar kendi araçlarıyla vatandaşlara ekmek götürüp bina bina dolaşarak satış yapabilecekler. Vatandaşların ekmeksiz kalıp mağdur edilmelerine izin verilmeyecek. 

isbilgisi.com