AK Parti'nin iğçerisinden ayrılarak DEVA Partisi'ni kuran Ali Babacan bugün yeni partisinin 1. Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Genel Kurul'da partililerine seslenen Ali Babacan siyasi hayatından çeşitli örnekler vererek açıklamalarda bulundu. Ali Babacan'ın bu açıklamaları yaptığı sırada sosyal medyada ise Ali Babacan ismi en çok konuşulan konulardan birisi oldu.

BAYRAKTAR'DAN BABACAN'A ELEŞTİRİ!

17-25 Aralık sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Erdoğan Bayraktar o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyleyerek istifa etmişti. Bugün Erdoğan Bayraktar isim vermeden Ali Babacan'ı kast ederek sosyal medyadan bir mesaj paylaştı.

Kendisinin AK Parti'de en temelden mücadele ederek partili olduğunu söyleyen Erdoğan Bayraktar, “Biz ilçe teşkilatlarında çalışarak, elektrik direklerine partimizin bayrağını asarak partili olduk. Sonunda da partimizden mancınıkla atıldık.” dedi.

BABANIZIN SAYESİNDE HOROZLUK YAPTINIZ!

Erdoğan Bayraktar mesajının devamında ise Ali Babacan'ı isim vermeden hedef alarak, “Siz ise zekanız, eğitiminiz ve babanızın sayesinde bizlere horozluk yaptınız. Şimdi ise partinizin başındasınız. Tıpkı ateşin üzerindeki kazan gibi. Hadi bakalım hadi...” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Bayraktar'ın bu mesajı da sosyal medyada gündem olarak paylaşım rekoru kırdı. Çok sayıda kullanıcı konu hakkında düşüncesini ifade ederken siyasetin yeni polmeği haline dönüştü.

isbilgisi.com