Bu Hafta Sonu Hangi Noterler Açık Olacak? İstanbul, Ankara, İzmir 7 Kasım 2020 Cumartesi Ve 8 Kasım 2020 Pazar Nöbetçi Noter Listesi!

Noter işlemlerini hafta sonu yaptırmak isteyen vatandaşlar hafta sonu nöbetçi noterler ile alakalı olarak bilgi edinmek istiyorlar. Adalet Bakanlığı'nın takdir gören uygulaması olan nöbetçi noterler vatandaşlara zaman açısından büyük kazançlar sağlıyor. Bu hafta sonu hangi noterler açık? Hafta sonu nöbetçi noterler belli oldu mu? 7 Kasım 2020 Cumartesi ve 8 Kasım 2020 Pazar hangi noterler nöbetçi olacak? İşte büyük merak ile öğrenilmek istenen nöbetçi noter güncel bilgileri...

GÜNDEM 06.11.2020 - 08:54 06.11.2020 - 08:54

Türkiye'de hafta içi noter işlemlerini yaptırmak için vakit bulamayan vatandaşlar için devreye sokulan hafta sonu nöbetçi noter uygulaması büyük bir ilgi görüyor. Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan nöbetçi noter sisteminden bugüne kadar milyonlarca vatandaş yine milyonlarca noter işlemi yaptırdılar. Bu hafta sonu hangi noterler nöbetçi olacak?

NÖBETÇİ NOTER NEDİR?

Adalet Bakanlığı'nın en beğenilen hizmetlerinden birisi olan nöbetçi noter uygulaması vatandaşlara büyük kolaylıklar sunmaktadır. Hafta içi yoğun mesailerinden vakit ayırıp noter işlemlerini yaptıramayan vatandaşlar hafta sonu nöbetçi noter sistemi ile büyük bir rahatlığa kavuşmaktadırlar. İşlerini aksatmadan noter işlemlerini yaptırma imkanı bulan vatandaşlar hafta sonu açık olan noterlerden noter işlemlerini yaptırabilmektedirler.

NÖBETÇİ NOTERLER NASIL BELİRLENİR?

Hafta sonu nöbetçi noterlerin nasıl belirlendiği de merak ediliyor. Bu konuda Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye Noterler Birliği (TNB) yetkilendirilmiştir. Bu yetki gereği Türkiye'nin 81 ilinde hafta sonlarında hangi noterlerin nöbetçi noter olacağına TNB karar vermektedir. Nöbetçi noter listesi hazırlayan TNB bunu kamuoyuna ilan etmektedir. Böylece vatandaşlar hafta sonlarında hangi noterlerin açık olduğunu öğrenebilmektedirler. Hafta sonu nöbetçi noter sorgulama hizmeti TNB resmi internet sitesinden yapılabilmektedir.

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI DEVAM EDİYOR MU?

Nöbetçi noter uygulaması ile alakalı olarak merak edilen güncel bilgilerden birisi de bu uygulamanın devam edip etmediği oldu. Adalet Bakanlığı'nın koronavirüs sürecinde almış olduğu tedbirler gereği hafta sonu nöbetçi noter uygulaması durduruldu. Salgın tedbirleri kapsamında Adalet Bakanlığı'nın ikinci bir kararına kadar nöbetçi noterler hizmet vermeyecekler. Koronavirüs sürecinin etkisinin azalması ilenöbetçi noter uygulaması yeniden başlayacak.

BU HAFTA SONU HANGİ NOTERLER NÖBETÇİ 7 KASIM 2020 CUMARTESİ 8 KASIM 2020 PAZAR

Adalet Bakanlığı'nın kararı gereği bu hafta sonu Türkiye'nin 81 ilinde de nöbetçi noter olmayacak. Koronavirüs tedbirleri gereği ara verilen uygulamaya ilerleyen günlerde yeniden devam edilecek ama şu anda buhizmet vatandaşlara sunulmayacak. Bu hafta sonu noter işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar Pazartesi günü mesai saatinin başlamasını beklemek zorunda kalacaklar.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@