Ekonomik açıdan yaşanan zor dönemlerin ardından o şirketten çalışanlarına büyük bir jest daha geldi. Yüce Auto A.Ş patronu Ahmet Yüce geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı öncesi çalışanlarına 25 maaşa kadar ikramiye ödemesi yaptığını duyurdu. Ahmet Yüce bu yılda 25 maaştan daha fazla ikramiye ödemesi yapacaklarını açıkladı.

Gelen bilgilere göre Türkiye işveren sendikaları konfederasyonunun 10.100 ile 10.400 TL arası asgari ücret teklifine Yüce Auto Skoda Patronu Yüce sitem etti ve özel sektör çalışanlarına özel bir haykırışta bulundu.

Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

TİSK’ten Gelen Teklif Memnun Etmedi

Yüce açıklamasında Türkiye işveren sendikası konfederasyonunun yapmış olduğu tekliften hiç memnun olmadığını ve kınadığını belirtti. Her şeyİ devletten beklememek gerekmiyor. Devlet de zaten gerekeni yapıyor. Sesini çıkartmayan büyük gruplar ve gerçekten zor bir sürece neden oluyor. Kardeşim çalışanların hakkını koruyup gözeteceksin. Ben konuşuyorum çünkü onlar bizim ailemizin birer ferdi ve onların haklarını savunuyorum. Bakıyorum bu konuda biz ve Doğuş’tan başka hiçbir firma öne çıkmadı. Ahmet yüce 2022 yılında ödemiş olduğu 25 maaş ikramiyesi sorulunca gazetecinin bu sorusuna tabii ki vereceğiz hatta daha fazlasını. Her zaman çalışma arkadaşlarımızın yanındayız diyerek diğer şirketlerde bunu yapmalı dedi.