Farklı kanallara kredi ve kredi kartı olan vatandaşlara müjdeli haber iki dev banka olan Vakıfbank ve Yapı Kredi’den geldi. Borcu olan vatandaşlar için hazırlanan borç kapatma kredisinin miktarının 10 bin lira olduğu belirlendi. Hazırlanan kampanya ile birlikte düşük faizli olarak farklı kanallara olan borçların tek bir kanal üzerinden ödenmesi planlanıyor.

Borcu olan vatandaşların farklı kanallara borcu olması halinde ödemelerini kontrol altında tutmak konusunda birtakım sorunlar yaşamaya devam ediyorlar. Bankalar tarafından hazırlanan kredi kampanyalarına katılım göstermek de borç kanalları nedeniyle her zaman mümkün olmuyor. Düzenli olarak borç ödemek ve bankalarla ödenmemiş borçlar nedeniyle sorun yaşamak istemeyen vatandaşlar için özel olarak hazırlanan borç kapatma kredisi son dönemlerde büyük ilgi ile karşılanıyor.

VAKIFBANK 10 BİN LİRA LİMİTLİ BORÇ KAPATMA KREDİSİNİ AÇIKLADI

2-9

Vakıfbank tarafından açıklanan yeni bir kampanyanın ardından kredi kartı borçlarının birden kapatılmasını isteyen vatandaşlar artık derin bir nefes alacak. Vakıfbank 10 bin liraya varan borç kapatma kredisi ile birlikte başvuran herkese anında kredi vereceğini tüm borçlardan kurtulmalarına yardımcı olacağını açıkladı.

Vakıfbank 10 bin lira limitli borç kapatma kredisi almak için banka şubelerine başvuru yapmak gerekiyor. Kimlik ve gelir belgesi ile yapılan başvurularda kişinin sistem üzerinden tüm borçları inceleniyor ve borç miktarı kadar kredi çıkarılıyor. Bu süreçte 36 ay vadeli olarak ödeme yapılabileceği taahhüt ediliyor.

YAPI KREDİ BORÇ KAPATMA KREDİSİ DETAYLARI

Yapı Kredi bankası da 10 bin lira limitli borç kapatma kredisi vereceğini açıkladı. En yakın banka şubesi üzerinden başvuru kabul ederken kimlik ve gelir belgesi götürülmesi zorunlu tutuluyor. Başvurunun ardından kişinin kara listeye girip girmediği ve avukatlık durumunun olup olmadığı değerlendirmeye alındıktan sonra yanıt veriliyor.

36 ay vadeli kredi kampanyası güncel faiz oranlarına göre şekil almaya devam ediyor. Banka ihtiyaç halinde yapılan değerlendirmelerde 100 bin liraya kadar borç kapatma kredisi imkanı da sunuyor.