Depremzede vatandaşlara destek! Hacizler kaldırıldı! Borçlar ertelendi: 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından binlerce insan evsiz kalırken birçok vatandaş ise hayatını kaybetti. Depremden tam 11 il etkilendi. Depremzede vatandaşları biraz olsun rahatlatacak hamle geldi. Hacizler depremzede vatandaşlar için kaldırılırken borçları ise ileri bir tarihi ertelendi. İşte detaylar..

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işveren ve emeklilerin hak ve alacakları üzerin bulunan hacizler kaldırıldı. Emekli maaş hacizleri ise 31 Ağustos tarihine kadar ertelendi. Bununla birlikte yaşanan bu korkunç depremde eşini kaybeden vatandaşlara ölüm aylığı başvurusu yapması halinnde bugünden itibaren gerçerli olmak üzere ölüm aylığı bağlanacaktır.

BİM'de Dev indirimler başlıyor! BİM'de Dev indirimler başlıyor!

BORÇLAR ERTELENDİ HACİZLER KALDIRILDI

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerden tam 11 il feci şekilde etkilendi. Depremzede vatandaşların üzerinde olan hacizler kaldırıldı. Borçları ise ertelendi. Hacizler ile ilgili olarak yaklaşık  252 bin e-mevduat haczi sistemden düşmüş oldu. Emekli maaş hacizleri ise 31 Ağustos tarihinek adar ertelenmiş oldu. İcra takipleri durduruldu. 

Asrın felaketi olarak adlanlandırılan depremde binlerce vatandaş hayatını kaybetti. Yaşanan bu üzücü olay sonrasında depremzedelere yapılan bu tarz yardımlar açıklanmaya başlandı. Depremzedelerin biraz olsun rahatlaması açısından borçlarının ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alınmış oldu.