Evde ek iş yapan kişiler genellikle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev kadınları oluyor. Ancak diğer yandan evde iş imkanından yararlanmak isteyen çok sayıda erkek veya emekli durumunda olan yaşlı insan da var. Bu kişiler de evde iş imkanı fırsatlarını değerlendirerek para kazanmak istiyor.

Bolu’da Evde Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Bolu’da evde yapılacak işler çoğunlukla aktif olarak çalışmayıp evde ek gelir sağlamak isteyen kişilere yöneliktir. Firmaların evlere iş verilir ilanları ile bulunan bu tip işler genellikle aşağıdaki tipte işlerdir:

-Küçük ev eşyası ve hediyelik ürünlerin paketleme işleri,
-Düğün ve nikah malzemelerinin hazırlık ve paketleme işleri,
-Takı ve aksesuar üretimi ve paketleme işleri,
-Evde cam eşyaların boyanması ve paketlenmesi işleri,
-Evde tekstil firmalarının ürünlerinin ütülenmesi ve paketlenmesi işleri.

Bolu’da Evden Nasıl Para Kazanılır?

Bolu’da gerek ek iş gerekse daha yüksek gelir sağlayabilecek işler konusunda evden yapılacak başka işler de söz konusudur. Genellikle fabrikalar tarafından evlere verilen işler aylık çok yüksek kazançlar sağlamayabilir. Diğer yandan kişiler bu tip veya daha farklı işleri kendi özellerinde yapıp direkt satarak çok daha yüksek kazançlar sağlayabilirler. Artık internet teknolojilerinin gelişmesi ile internet üzerinden bir ürünü tanıtmak ve reklamını yapmak son derece kolay hale gelmiştir. Bu açıdan evden yeteneğinize bağlı yapabileceğiniz diğer işler şu şekildedir:

*Şayet bir aracınız varsa çevrede bulunan çiftliklerden doğal yumurta alıp bunları sosyal medya aracılığı ile kuracağınız bir ağ ile satabilirsiniz.
*Evde doğum günü pastası yapıp bunları internet üzerinden sipariş alarak satabilirsiniz.
*Evde nikah şekeri veya kına – düğün davetiyeleri yapıp satabilirsiniz.

Bolu’da Eve İş Veren Fabrikalar Hangileri?

Bolu’da eve iş veren fabrikalar genellikle basit ve el emeğine dayalı imalat alanlarında emek yoğun faaliyet gösteren fabrikalar. Bu fabrikalar çok sayıda işçiyi istihdam etmek yerine bu tip emek yoğun işlerini dışarıya vererek işgücü açıklarını daha düşük maliyetle kapatmaya çalışıyorlar. Diğer yandan bazen fabrikalar özellikle siparişlerinin yoğun olduğu ve mevcut personel sayılarının yetersiz kaldığı dönemlerde dışarıda yer alan yedek işgücünü devreye sokarak kapasitelerini arttırmak ve siparişlerini yetiştirmek yoluna gitmektedir. Özellikle gıda ürünleri konusunda mevsimlik üretim yapan firmalar ile sezon bazında farklı zamanlarda yoğunluk yaşayan tekstil firmaları bu tip eve iş yaptırma seçeneğini tercih etmekte. Bu fabrikalar aşağıdaki alanlarda üretim yapıyor:

-Süs eşyası üreten işletmeler,
-Kurutulmuş gıda üreten fabrikalar,
-Ev aksesuarı üreten fabrikalar,
-Plastik eşya ve basit montaj ürünleri üreten işletmeler,
-Ambalajlama ve paketleme firmaları,
-Düğün, nikah ve kına malzemeleri üreten fabrikalar.

Bolu’da Evde İş İlanları

Bolu’da evde iş arayan kişiler evde iş ilanlarını daha çok kendi çevrelerinden aramalıdır. Zira genellikle bu tür evde iş yaptıran firmalar genellikle kısıtlı sayıda işgücüne ihtiyaç duyarlar ve bu işgücünü de yakın çevrelerinden karşılamayı tercih ederler. Bu hem işlerin hızlı teslim edilip alınması hem de en düşük maliyet ile yaptırılması için tercih edilir. Bu sebeple evde iş yapmak isteyen kişilerin en başta yakın çevrelerinde bu işleri araştırmaları daha uygun olacaktır.

Kaynak: isbilgisi.com