Ana Sayfa TEKNOLOJİ Blackberry Messenger Tarih Oluyor

Blackberry Messenger Tarih Oluyor

BlackBerry Messenger yayın hayatına son veriyor. Şirket yaptığı açıklamada kapanma tarihini verdi.

24
0
Paylaş

Alınan son dakika bilgisine göre BlackBerry Messenger 31 Mayıs’a tamamen tarih olacak. Şirket yetkilileri yapmış olduğu açıklamalarda bir türlü istenilen kullanıcı sayısını ulaşamadıklarını ve bu nedenle mesajlaşma uygulamasını 31 Mayıs’a tamamen kapatılacağını duyurdu.

Şirket yapmış olduğu açıklamada “bugüne kadar oluşturduğumuz yazılımla gurur duyuyoruz. Ancak teknoloji dünyası sürekli olarak değişiyor. Yaptığımız her şeye çabalarımıza rağmen kullanıcılar diğer platformları tercih ediyorlar yeni kullanıcılarda bizi tercih etmek yerine var olan sistemin kullanmayı tercih ettiler. Açıklamalarına devam eden şirket yetkilileri bizim için zor olsa da gün batımı yaklaşıyor yola başka şekilde devam etme kararı aldık.”

BlackBerry Messenger kurumsal sürümü ise Google Play Store ve Apple Store’dan ücretsiz bir şekilde indirilebilecek. ancak bunun için 6 ayda bir abonelik ücreti ödenecek.

Uygulamayı şu anda kullananlar için ve 30 Mayıstan sonra kurumsal sürüme geçiş yapmayacaklar için verilerinizin ayarlar kısmından dışa aktararak geçmiş verileri kurtarma şansınız var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here