Kripto para piyasaları son haftalarda kendilerini finans dünyasına kabul ettirebilmek için ciddi bir ivme yakalamıştı. Bu ivme neticesinde yatırımcılar kripto para piyasasına giriş yapmışlardı. Ancak yükseliş beklentisi içerisinde olan yatırımcılar yaşanan kara gece ile şok oldular. Bitcoin yüzde 20 değer kaybetti, yatırımcıların varlıkları ise kripto para piyasasında eridi.

BİTCOİN'DE KARA GECE!

2020 yılının son döneminde kripto para piyasasının hem öncüsü hem de en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin çok ciddi kazançlar elde etmeye başlamıştı. Oldukça iştah kabartan bu fiyat yükselişleri yeni yatırımcıların bu piyasaya giriş yapmasını sağladı. 20.000 dolar seviyelerinden Bitcoin 41.500 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu süreçte yeni yatırımcıların Bitcoin almalarına devam edildi.

YÜZDE 20 DEĞER KAYBI!

Bitcoin dün gece büyük bir şok yaşadı. Yüzde 20'lik değer kaybı ile karşılaşan bu yeni para birimi 41.500 dolardan 33.300 dolara kadar düştü. 1 Bitcoin'd eyaklaşık 9.000 dolar kayıp yaşayan yatırımcılar adeta şok oldular. Eski yatırımcılar kardan zarar ederken yüksek fiyattan Bitcoin alarak büyük kazanç hedefleyen yeni yatırımcıların kayıplarıise çok ağır oldu.

ANALİSTLER ÇARESİZ KALDI!

Bitcoin'in şimdi nasıl bir fiyat politikası ortaya koyacağı merak edilmeye başlandı. Daha önce bu şekilde fiyat yükselişleri ve fiyat düşüşleri yaşanmadığı için analistlerin değerlendirmeleri kişisel tahminden öteye geçemiyor. Herhangi bir bilimsel dayanağı olmayan bu tahminlere göre yatırım yapan yatırımcılar ise varlıklarını kripto para piyasasında kaybediyorlar. Bunun için yatırımcılar en azından bir süre Bitcoin'i izleme kararı aldılar.

isbilgisi.com