Bitcoin fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar oldukça dikkat çekmişti. Bu süreçte Bitcoin Kasım ayının son haftasında ciddi bir düşüş yaşamış ve bunun üzerine yatırımcılar büyük panik yaşamışlardı. Kasım ayının ardından yaşanan düşüş ile birlikte Bitcoin yeniden bir toparlanma süreci içerisine girdi. Son günlerde ise kripto para biriminde Bitcoin görülmemiş bir ilerleme kaydetti. Bu ilerleme ile birlikte Bitcoin 20 bin dolar seviyelerine kadar çıktı. Bu yükseliş bir anlamda yeni bir rekorun gelebileceği yönünde yorumlandı.

BİTCOİN’İN YÜKSELME HEYECANI ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI!

Bitcoin’in son zamanlarda yükselmeye devam etmesinin ardından piyasa analistleri de durumu değerlendirmeye başladı. Bu süreçte yapılan değerlendirmelerde pek çok bireysel müşterilerin yükseliş fırsatını kaçırmamak için harekete geçtikleri belirlendi. Pek çok müşterinin Bitcoin almak için borçlanmaya başladıkları belirlendi. Bu durum sonrasında rallinin en sonunda 20 bin dolara kadar yükseliş göstereceği belirtildi.

Uzmanlara göre yapılan değerlendirmeler sonrasında bazı fikir ayrılıkları da gündeme gelmeye başladı. Bazı uzmanlar ise bu yıl sonuna denk gelen yüzde 175 oranında ortaya çıkan rallinin aslında bir balon olabileceği yönünde yorumlandı. Bu balona inanıp dijital portföylerin sadece tek bir yatırım aracı üzerinde değerlendirmemeleri gerektiği yatırımlarının çeşitlendirilmesi gerektiği belirtildi. Bu süreçte yüzde 30 oranında bir düşüşün meydana gelebileceği yönünde yorumlarda gündeme gelmeye başladı. Bunun dışında bazı uzmanlar ise yıl sonunda Bitcoin'in 20 bin dolar seviyelerinin üzerine çıkabileceğini de yorumluyorlar.