Dünyanın en yeni piyasalarından olan kripto para piyasası son dönemlerde çok büyük ilgi görüyor. Fiyatlarda sürekli yükselişler meydana gelirken yeni yatırımcıların talepleri de her geçen gün artıyor. Yeni satın almalarla her gün çok sayıda yeni yatırımcı varlıklarıyla kripto para piyasasına giriş yapıyorlar.

BİTCOİN REKORDAN REKORA KOŞUYOR!

Kripto para piyasası ABD'de yaşanan olayları lehine çevirip yükselmeye devam etti. Bunun yanında FED'in 2021 yılında da faiz politikasını aynı seviyede devam ettireceğini ve herhangi bir faiz artırımı yapılmayacağını açıklaması da özellikle Bitcoin'e büyük bir destek oldu. Rekorda rekora koşan Bitcoin bugün yeni bir rekor daha kırarak 38.477 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin bir yandan değerini arttırarak ivme kaydederken diğer yandan da ekonomik gelişmeler ile yerini daha da sağlamlaştırmaya başladı. İşlem hacmi bakımından kripto para piyasasının can damarı olan Bitcoin, yeni yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi. Yatırımcılar Bitcoin'in fiyatının aynı düzlemde artıp artmayacağını merak etmeye başladılar.

YENİ YATIRIMCILARA UYARI!

Bitcoin'in geleceğine dair değerlendirmede bulunan yatırımcı ve analist Peter Brandt çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizerken, “Şu anda Bitcoin için her şey fantastik bir şekilde ilerliyor. Aşırı alım ve buna bağlı olarak fiyat yükselişleri görünüyor. Ancak boğa piyasası bu şekilde devam edemez. Bunun ekonomik gerçeklikle bir alakası yok. Yeni yatırımcılar ona göre hareket etmeli. Dünyada sürekli artan bir yatırım aracı yok.” dedi.

isbilgisi.com