Kasım ayı boyunca eksik kadro tespiti yapan birçok kamu kurumundan ve diğer özel kurumlardan personel alımı ilanları haberleri gelmeye devam etti. Yeni döneme eksiksiz bir kadro ile girerek sundukları hizmetlerin aksamamasını isteyen kurumlar, sene sonu gelmeden personel alım süreçlerini noktalayabilmek adına Resmi Gazete’de ilanlarını yayınladılar. Bugün gündeme gelen bir açıklama ile bir kamu kurumunun daha personel istihdamı yapmak üzere ilana çıktığı öğrenildi. Söz konusu ilanın sahibi Sinop Üniversitesi, ayrıntıları paylaştı. 

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Sinop Üniversitesi, birçok farklı bölüm için akademik personel ihtiyacının olduğunu belirtti. 14 Aralık tarihine kadar aday başvurularını kabul edeceğini ifade eden kamu üniversitesi, ayrıntıları paylaştı.

SİNOP ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIMI İLANI

bir-devlet-universitesi-daha-ilana-cikti-sinop-universitesi-49-akademik-personel-alacak-son-ba

Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu Aşırı Sıcaklar alarma geçilmesine neden oldu! İSKİ o abonelikleri durdurdu

2007 yılından bu yana hizmet veren kamu üniversitelerinden birisi olan Sinop Üniversitesi, 30 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayınlamış olduğu personel alımı ilanı ile farklı kadrolar için aday başvurularının kabul edilmeye başlandığını bildirdi. Kamu üniversitesi alımların yapılacak olduğu bölümleri ve diğer ayrıntıları şu şekilde paylaştı:

  • Eğitim Fakültesi: 7 kişi
  • Fen- Edebiyat Fakültesi: 14 kişi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi: 6 kişi
  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: 7 kişi
  • Meslek Yüksekokulu: 4 kişi
  • Spor Bilimleri Fakültesi: 2 kişi
  • Su Ürünleri Fakültesi: 6 kişi
  • İlahiyat Fakültesi: 1 kişi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: 1 kişi 

SİNOP ÜNİVERSİTESİ AKADEMİK PERSONEL ALIMI İLANI

Sinop Üniversitesi yönetimi tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların ilgili evraklar aracılığı ile 14 Aralık tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan açıklamalara göre üniversite yönetiminin Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılan hem şahsi hem posta yollu başvuruları dikkate alacağı bildirildi.

Posta yolu ile gönderilecek olan başvuru evraklarının kurum kaynaklı olmayan sebeplerden ötürü gecikmesi durumunda sorumluluk kabul etmeyeceğini belirten üniversite yönetimi, ilgili önlemlerin alınması konusunda adayları uyardı.