Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaparken istifasını veren ve ardından adeta kaybolan Berat Albayrak'ın şu anda ne yaptığı büyük bir merak konusu oldu. İstifa ettikten sonra nasıl hareket edeceğine dair soruların cevabını gazeteci Fatih Altaylı verdi.

BERAT ALBAYRAK İDDİALARI!

Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında Berat Albayrak hakkında, “Berat Albayrak istifa eder etmez Trabzon'a babasının yanına gitmiş. Burada biraz dinlendikten sonra ise İstanbul'a geri dönmüş ama hemen özel bir uçakla Katar'a geçmiş. Katar'da 1 hafta süre geçiren Albayrak daha sonra yeniden İstanbul'a dönmüş.” dedi.

Berat Albayrak'ın planları hakkında da iddialarını kaleme alan Fatih Altaylı, “Berat Albayrak şu anda Boğaz'ın Anadolu yakasında ofis olarak kullanabileceği bir yalı arıyormuş. Henüz istediği tarzda bir yalı bulamamış. Bulur bulmaz bu yalıyı ofis haline getirip çalışmaya başlayacakmış.” ifadelerini kullandı.

SİYASETE DÖNECEK Mİ?

Berat Albayrak'ın siyasete dönüş planı hakkında da iddiasına dayanarak bilgi veren Fatih Altaylı, “Ak partili bir isimle Berat Albayrak'ın siyasete dönüş yapıp yapmayacağını konuştuk. Bana siyaset yapmayı düşünmediğini söyledi. En azından bu dönem Berat Albayrak siyasette olmayacak. Danışmanlık yapmaya hazırlanıyormuş. Büyük şirketlere, çok uluslu firmalara danışmanlık hizmeti verecekmiş.” şeklinde belirtti.

isbilgisi.com