Berat Albayrak'ın Görevden Aldığı Üst Düzey Bürokratlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Görev!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni atama kararlarına imza attı. Yeni atanan isimler arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Berat Albayrak tarafından görevden alınan isimlerin bulunması dikkat çekti. Bakan Albayrak'ın görevden aldığı bürokratlar yeni atamalarla farklı kurumlarda görevlendirildiler.

GÜNDEM 14.11.2020 - 10:58 14.11.2020 - 10:58

Türkiye'de ekonomi yönetimindeki değişimin etkileri devam ediyor. İstifa eden ve istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden aldığı bazı isimler farklı kurumlara atanmaya başladılar.

20 ÜST DÜZEY BÜROKRAT GÖREVDEN ALINMIŞTI

Hazine ve Maliye Bakanı olduğu dönemde Berat Albayrak 8 Ocak'ta bakanlıktan çok sayıda bürokratı görevden almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla gerçekleşen bu görevden almalar o dönemin Resmi gazetesi'nde yayımlanarak uygulamaya sokulmuştu.

İlgili dönemde görevden alınan 20 üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de bulunuyordu. Ali Karatürk dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile Sayıştay Savcısı olarak görevlendirildi.

GÖREVDEN ALINANLARIN ATAMALARI YAPILMAYA BAŞLANDI!

Yine Bakan Berat Albayrak döneminde görevden alınanlar içerisinde Milli Piyango idaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da yer alıyordu. Yine dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile Muammer Çolak da Sayıştay Savcısı olarak ataması yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda yönetici olarak görev yapan Ertan Erüz de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı. Bu şekilde Berat Albayrak tarafından görevden alınan isimler üst düzey devlet görevlerine geri döndürüldüler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@