Berat Albayrak'ın Babası Sadık Albayrak'tan "Berat Albayrak Neden İstifa Etti" Sorusuna Cevap!

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak ile alakalı olarak görevden ayrılışının ardından ailesi ile alakalı olarak tüm iddialara yanıt geldi. Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak Sabah Gazetesi'nden Yavuz Donat'a açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 16.11.2020 - 15:55 16.11.2020 - 15:55

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının ardından kamuoyunda Albayrak ailesi ile alakalı çeşitli iddialar gündem olduç Bu iddialara Berat Akbayrak'ın babası Sadık Albayrak yazılı bir açıklama yaparak yanıt vermişti. Ancak daha detaylı açıklamaları Sadık Albayrak, Sabah Gazetesi'nden Yavuz Donat'a yaptı.

SADIK ALBAYRAK'TAN AÇIKLAMA!

Her şey memleket için diyen Sadık Albayrak, “Bu topraklarda milli veyerli düşünceyi hakim kılmak için bir mücadele yapılıyorsa bizim geçmişten bugüne getirdiğimiz aile geleneğimize göre bu mücadelenin yanında olmak zorundayız. Türkiye'ye hizmet edenlerin karşısında kimler var? Emperyal güçler, onların yerli işbirlikçileri, FETÖ uşakları ve bunun gibi gayrimilli unsurlar. Biz hiç bunların yanında saf tutabilir miyiz? Bu mümkün mü?” dedi.

Yerli ve milli konusunda da önemli tespitler yapan Sadık Albayrak, “Yerli ve milli olma durumu gayet açıktır. Dolar, euro ve sterlin yerli değildir. Yerli ve milli olan Türk lirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın bastığı paradır yerli ve milli olan. Bu kavramı genişletebilirsiniz. Ülkesi için hizmet edenler yerli ve millidir.” ifadelerini kullandı.

BERAT ALBAYRAK NEDEN İSTİFA ETTİ SORUSUNA CEVAP!

Berat Albayrak'ın neden istifa ettiği sorusunun kendisine sorulması üzerine cevap veren Sadık Albayrak, “Berat Albayrak'ın neden istifa ettiğini ben bilemem. Kendisi karar vermiş, öyle uygun görmüş. Çok sekülasyon yapılıyor. Herkes kafasına göre bir şey uyduruyor. Yok efendim aile içi fikir ayrılığı olmuş. Böyle bir şeyin ihtimali bile mümkün değil. Herhangi bir ihtilaf, kırgınlık, alınganlık, öfke, tartışma kesinlikle olmadı ve olamaz. Bizim tek gerçeğimiz ülkeye hizmettir. Berat Albayrak istifa etmeyi tercih etmiş. Benim çocuklarımın çizgileri gayet nettir. Ne gayrimilli saflarda bulunurlar ne de millet için ömrünü adayanlara vefasızlık yaparlar. Ben onları bu şekilde yetiştirdim.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@