Ana Sayfa EKONOMİ Benzine Beklenen Zam Yapıldı

Benzine Beklenen Zam Yapıldı

Petrole gelen zam sonrası benzine zam yapıldı. Zamlı benzin satışı yarından itibaren zamlı şekilde yapılacak.

5
0
Paylaş

Petrol fiyatlarındaki yükseliş beklenen zammı da beraberinde getirdi. Petrol fiyatlarında oluşan fiyat artışından dolayı benzine bu gece yarısından itibaren zam yapılacak. Benzinin pompa fiyatına 27 kuruş zam yapılacağı öğrenildi zam sonrası İstanbul’da Benzin litresi 6 lira 10 kuruştan 6 lira 37 kuruş olacak.

Benzine gelen zammın asıl nedeni Suudi Arabistan’ın Petrol üretimine günlük 500 bin varillik bir kısıtlamaya gitmesi Suudi Arabistan bundan sonra günlük üretimini 9,8 milyon olarak sınırlayacağın açıkladı. Petrol fiyatlarında yaşanan yükselişte otomatik olarak akaryakıt fiyatlarına yansımış oldu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından edinilen bilgilere göre 19 Şubat’tan itibaren zamlar geçerli olacak benzin fiyatlarına 19 Şubat’tan itibaren 27 kuruş zam yapılacak. İstanbul’da zam sonrasında 6 lira 10 kuruştan 67 37 kuruşa çıkan benzin fiyatları Ankara’da ise 6 lira 16 kuruştan, 6 lira 43 kuruşa, İzmir’de ise 6,14’ten 6,41 seviyesine çıkacak.

Benzine yapılan zam 19 Şubat’tan itibaren geçerli olacak gece yarısından itibaren birçok şehir de zamlı şekilde benzin satışı gerçekleşecek. Anadolu’nun bazı şehirlerin de eski fiyatların devam etmesi ve önümüzdeki birkaç gün içerisinde yaşanan zammın pompalara yansıması bekleniyor.

Ayrıca Suudi Arabistan’ın almış olduğu petrol politikasından dolayı da önümüzdeki günlerde benzin fiyatlarına yeni zamların gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here