Petrol fiyatlarında küresel anlamda gerçekleşen değişiklikler ve son dönemlerde dolar kurunda meydana gelen baskı kısa sürede Türkiye’de akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Sektör temsilcileri tarafından uzun zamandır akaryakıt fiyatlarına zam geleceği yönünde değerlendirmeler yapılıyordu. Hatta son günlerde yapılması muhtemel zam miktarları da açıklanmıştı. Zammın bu gece yarısından itibaren gerçekleşmesi bekleniyordu. Sonunda beklenen oldu ve zam kesinleşti.

Benzin ve motorine aynı anda gelen çifte zam araç sahiplerini üzdü. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bu gece yarısından itibaren pompalarda geçerli olacak zamda motorinin litre fiyatı 23 kuruş artarken, benzinin litre fiyatı da 24 kuruş artış gösterdi.

Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İstanbul’da şimdilerde benzinin litresi 6 lira 13 kuruştan satılırken motorinin litresi ise 5 lira 65 kuruş olarak açıklandı. Ankara’da benzinin litre fiyatı 6 lira 16 kuruş olarak açıklanmışken motorinin litre fiyatı ise 5 lira 70 kuruş olarak açıklandı. İzmir’de benzinin litresi 6 lira 18 kuruşken bu süreçte motorinin litre fiyatı ise 5 lira 72 kuruş olarak açıklandı.

isbilgisi.com