Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat değişimleri Türkiye'de araç sahibi vatandaşların başını döndüren zamlara ve indirimlere neden olmaya devam ediyor. Brent petrolün varili dün 50 doların altına gerileyince Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bir açıklama yaparak benzin fiyatlarında indirime gidildiğini duyurmuştu.

7 KURUŞ İNDİRİM POMPAYA YANSIMIŞTI!

EPGİS'in dün yaptığı açıklamaya göre benzin fiyatları 11 kuruş indirilmişti. Ancak bunun 4 kuruşunun ÖTV zammı ile karşılanması nedeniyle pompaya indirim 7 kuruş olarak yansımıştı. Vatandaşlar dün gece yarısından itibaren 7 kuruş indirimli benzin satın almaya başladılar.

BENZİNE YENİ ZAM GELİYOR!

Sektör kaynakları ise benzin fiyatlarına ilişkin bugün bir açıklama daha yaptılar. Bu kaynakların iddiasına göre EPGİS bugün benzine zam yapıldığını açıklayacak. EPGİS zammının ise brent petrolün varil fiyatının 55 dolara yükselmesi olarak gösterildi. Küresel petrol piyasalarındaki fiyat yükselişleri araç sahibi vatandaşlara olumsuz olarak geri dönecek.

İNDİRİM GERİ ALINIP 4 KURUŞ DA ZAM YAPILACAK!

EPGİS bugün benzine 11 kuruş zam yapıldığını açıklayacak. 16:00'dan sonra yapılması beklenen bu açıklama ile benzin fiyatları 11 kuruş daha pahalılanacak. Dün yapılan 7 kuruş indirim ise 24 saat içerisinde geri alınıp üzerine de 4 kuruş zam yapılmış olacak. Yeni zamlı benzin fiyatı bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak.

isbilgisi.com