Ana Sayfa SPOR Belhanda Gitmek İçin Şartları Sıraladı

Belhanda Gitmek İçin Şartları Sıraladı

Belhanda sezon sonu Arap takımlarının radarında olacak. Ancak Fas'lı oyuncunun şartları oldukça ağır.

4
0
Paylaş

Devre arasında transferi söz konusu olan belhanda’nın Galatasaray’da kalmasındaki en büyük neden teknik direktör Fatih Terim olmuştu. Fatih Terim ile yapmış olduğu görüşmenin ardından özgüven kazanan Belhanda Galatasaray’da kalmak istediği söylendi.

Arap kulüplerinden gelen 9 milyonluk Euro’luk teklife rağmen satılmayan belhanda’nın sezon sonunda takımdan ayrılmak için belli şartlar öne koştuğu öğrenildi. Fatih Terim’in devre arasında oyuncu ile yapmış olduğu görüşmede ikinci yarıda sana ihtiyacım var takımdan ayrılmayı istemiyorum mesajı Yonis Belhanda’nın hoşuna gitmiş oyuncu Galatasaray’da Yarım sezon daha kalmak istediğini söylemişti.

Yıldız oyuncu için Suudi Arabistan’dan bir takım sezon sonunda 11 milyon Euro vermek için hazır bekliyor. Devre arasında Luyinduma ve Maicon transferlerini yapan Galatasaray yaz döneminde eksi 3 milyon Euro’ya düşmüştü. Galatasaray yönetimi de belhanda’yı satarak transferde artıya geçmeyi hedefliyor. Galatasaray’da yıllık ücreti 3.350 milyon Euro olan belhanda’nın olası bir transfer değilse Suudi Arabistan kulüplerinden yıllık 6 milyon Euro teklif gelmesi halinde bu transfere onay verileceği konuşuluyor. Ara transfer döneminde Belhanda için 5,5 milyon Euro vermeyi gözden çıkaran Suudi takımlar 6 milyon Euro’yu da vermek isteyeceklerdir. Ligin ikinci yarısındaki performansıyla Fatih Terim’in güvenini kazanmayı başaran Faslı oyuncu ikinci yarıda maçlarda toplamda 4 gol attı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here