Nisan ayında çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanan ilanlar için başvuru süreleri ertelenirken yeni alım yapacağını duyuran kurumlarda bulunuyor. 

Bu kapsamda kadrosunda personel açığı bulunduğunu duyuran devley kurumlarından birisi de Bingöl Belediye Başkanlığı oldu. Belediye yayımladığı bir duyuru ile ilgili birimlerinde görev vermek üzere aşağıda yer alan koşulların sağlanması şartıyla memur alımı yapacağını açıkladı. 

BELEDİYE PERSONELİ ALIMI İÇİN YENİ İLAN

Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacağı duyuruldu. Kurum Veznedar pozisyonuna yapacağı personel alımlarını önlisans ve lisans düzeyinden gerçekleştirecek. 

Belediye memuru alımlarına başvurular KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapılacak. Ancak belediye başkanlığı nihai alımlarda sözlü sınav uygulayacak. 

Veznedar Memur Alımı

Memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan başvuru kılavuzunda yer alan öğrenim ve KPSS şartları;

Önlisans Mezunu 2 Veznedar Alımı: Meslek Yüksekokullarının Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Bilgisayar Programcılığı veya Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinin birinden mezun olmak. KPSS'den 70 veya üzerinde puan almış olmak.

Lisans Mezunu 3 Veznedar Alımı: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonomi veya Ekonometri bölümlerinin birinden mezun olmak. KPSS'den 70 veya üzerinde puan almış olmak.

GENEL VE ÖZEL BAŞVURU KOŞULLARI

Önlisans ve Lisans Mezunu adayların başvuru yapabilecekleri veznedar memuru alım ilanı için Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan başvuru şartları şunlar;

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Özel Koşullar

2018 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu memur alım ilanı için başvuru işlemleri 27 Nisan tarihinde başlayacak 30 Nisan tarihinde sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar belediye başkanlığının web sayfası üzerinden elektronik başvuru yapabilecekler. 

Veznedar Memur Alım İlanı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

İsbilgisi.com