Bu sene asgari ücrete yapılan Ocak ayı zammının ardından özellikle de Belediyeler tarafından verilen güncel maaşlar merak konusu olmuştu. Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından ise son olarak Çankaya Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile birlikte yeni maaşların son durumu ve en düşük işçi maaşının ne kadara yükseldiği de açıklandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte güncel maaş durumları öğrenilmiş oldu. 

EN DÜŞÜK MAAŞ 14 BİN 375 TL OLDU! 

Uzun süredir gündemde olan asgari ücret zammı gerçekleştirilen toplantılar sonucunda belirlendi. Belirlenen bu rakamların ardından ise pek çok vatandaş tarafından gündeme gelen konulardan biri de bu zamlardan kişilerin ne kadar etkileneceği olmuştu. Konu hakkında merak edilenlerin artmasının hemen ardından Belediyeler güncel zamları da açıklamaya başladı. Çankaya Belediyesi tarafından yapılan son açıklama ile birlikte ise güncel rakamların hangi seviyelere yükseleceği gibi konular da öğrenilmiş oldu. 

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI!

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından son olarak Çankaya Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre en düşük işçi maaşının 14 bin 375 TL'ye yükseltildiği öğrenildi. Belediyeden gelen açıklama ise, “Bu toplu sözleşme ile ÇANPAŞ işçilerini, İmar ve Belde çalışanları ile eşit hale getirdik. Eşit işe eşit ücret. İmar, Belde, ÇANPAŞ ayrımı artık olmayacak. Bu sözleşme Türkiye açısından da bir rekordur. Yüzde 134 ile yüzde 147 arasında taban yevmiyelerimizde artış sağladık. 15+15 olan ikramiyelerimizi 30+30’a çıkardık. Özel güvenlikteki kardeşlerimize 40 saat verdik. Cumartesini hafta sonu yaptık. Yaptığımız toplu iş sözleşmesiyle yol, yemek dâhil en düşük net maaş 14.375 lira olmuştur. Bu bir rekordur. Bunun altında benim imzam olmasından5  onur duyuyorum. Çünkü sizler benim yoldaşımsınız, canımsınız. Sizin en yüksek maaşı almanız benim onurumdur. Ben işçi dostuyum. Ben işçi oğluyum. Ben işçi torunuyum. Ananızın ak sütü gibi helal olsun. Yaşasın DİSK, yaşasın Genel-İş, yaşasın özgürlük, demokrasi, cumhuriyet, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk aydınlığı" şeklinde verildi. 

Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar Memurların beklediği haber geldi! İşte detaylar

Belediyede çalışan işçiler tarafından yapılan bu zam ile birlikte ikramiyelerde yaşanan artış da oldukça sevindirici bir haber olarak karşılandı.