Ana Sayfa DÜNYA Belçika’da 122 Uçak Seferi İptal Edildi

Belçika’da 122 Uçak Seferi İptal Edildi

Brüksel’de iş ve işveren sendikaları maaş konusunda anlaşamadı. 13 Şubat’da greve gidilmesi nedeniyle çok sayıda uçak seferi yapılamayacak.

7
0
Paylaş

Belçika’da grev nedeniyle 122 uçak seferi iptal edildi. Brüksel hava yolları işçi sendikalarının 13 Şubat’ta yapacağı görev nedeniyle tam olarak 122 seferi iptal etme kararı aldı.

Brüksel hava yolları yapmış olduğu açıklamada “13 Şubat’ta ülke çapında düzenlenecek grevi nedeniyle uçuş programlarının büyük bir ölçüde duracağını duyurdu.” Brüksel havaalanındaki çalışanlarında greve katılması bekleniyor yapılan açıklamanın devamında Brüksel Hava Yolları’nın söz konusu olan tarihlerde 122 uçak seferi iptal etmesi kararı aldığı öğrenildi.

Anlaşma Sağlanamamıştı

Belçika’da uzun süredir devam eden işçi ve işveren temsilcileri arasındaki çalışanların ücretleri konusundaki artış sonuca ulaşamamıştı. Her iki tarafta ücret konusunda ortak bir noktada buluşamazken bu durum üzerine işçi Sendikaları 13 Şubat’ta 1 günlük greve gitme kararı aldı grev nedeniyle sadece uçuşlar ertelenmeyecek.

Brüksel Hava Yolları’nın dışında ülke çapında tren seferleri Brüksel’de Metro tramvay otobüs sefer otobüs seferleri de yapılmayacak.

Tekrar Görüşme Yapılacak

Yapılacak olan grevin sadece 13 Şubat’ı kapsadığını ve 14 Şubat’ta var olan hizmetlerin kaldığı yerden devam edeceğini ve uçak seferleri dahilinde tren seferleri Metro Tramvay ve otobüs hatları da aktif bir şekilde çalışmaya devam edecek. 13 Şubat grevinin ardından işçi ve işveren temsilcileri zamlı maaşlar konusunda anlaşma konusunda tekrardan masaya oturacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here