Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama Tapusu olan buraya! Hekesi ilgilendiren açıklama

2021 yılının sonundan bu yana ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelerin gündelik hayat şartlarını ağırlaştırması, yeni dönemde tüketicilerin nakde olan ihtiyaçlarının artmasına sebep oldu. Sene başından bu yana artmaya devam eden enflasyon karşısında vatandaşların ezilmemesi adına maaş düzenlemeleri yapan kamu kurumları, enflasyonu düşürme konusunda etkili olamadıkları için zamların kısa sürede erimelerine şahitlik edilmesine yol açtı. 

Tüm zam iyileştirmelerine rağmen geçim derdi içerisinde olmaya devam eden vatandaşların büyük bir kısmı gözlerini ocak ayı zamlarına çevirmişken yıl tamamlanmadan yeni bir zam haberi daha geldi. Zonguldak Gülüç Belediyesi yönetiminden gelen zam haberi, diğer illerin belediyelerinde görev yapan işçileri de umutlandırdı. 

YÜZDE 30’LUK ARA ZAM DUYURULDU!

beklenen-isci-maasi-zammi-ilce-belediyesinden-geldi-daimi-iscilerin-maaslarina-enflasyon-farki (2)

Dün itibari ile daimi işçilerin sözleşmelerini yenileyen Zonguldak Gülüç Belediyesi, yenilenen sözleşmeler kapsamında maaşlarda da iyileştirme yapıldığını ifade etti. Yapılan resmi açıklamalara göre daimi işçilerin maaşlarına, yüzde 30 oranında enflasyon farkı yansıtıldığı bilgisi kaydedildi. 

BELEDİYE BAŞKANINDAN SAMİMİ AÇIKLAMA GELDİ!

Duyurulmuş olan yüzde 30’luk daimi işçi maaş zammının ardından açıklamalarda bulunan Zonguldak Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş, samimi açıklamalarda bulundu. Demirtaş, yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Biz büyük bir aileyiz. Göreve başlamış olduğum şu 8,5 yıl içerisinde yüzümüzün gülmesinin başlıca sebebinin Gülüç halkının bizi ikinci kez aynı göreve layık görmüş olması olduğunu söyleyebilirim. Sokakta sorunlarını anlatan vatandaşların birinciler muhatapları belediyeler. Bizler fikir ve proje üretiriz ancak bizlerin yüzlerini güldüren sizlersiniz. İşçilerimin maaş zamları analarının ak sütleri gibi helal olsun.”

Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş’ın yapmış olduğu açıklamalar hem ilçe halkı hem de sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça samimi olarak değerlendirildi.