Bugün Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan son ilan ile birlikte 3 farklı kadroda personel alımının yapılacağı öğrenildi. Toplamda 10 ilde meydana gelen deprem nedeni ile personel alımı için yapılacak olan sınavın ertelendiği bilgisi gelmişti. Gelen bu haberin ardından tarihi güncellenecek olan sınava kimlerin başvuru yapabileceği ve başvuru için gerekli olan şartların neler olduğu gibi konular da oldukça merak edildi. 

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından sözlü sınav ile yapılacak olan bu alımlar için hangi şartların gerekli olduğu gibi konular da araştırılmaya başlandı. Bunun ardından ise Adalet Bakanlığı tarafından resmi internet sitesinde "406 Kadrolu Psikolog-Pedagog-Sosyal Çalışmacı Alımlarında Yeniden Belirlenen Sözlü Sınav Tarihlerine İlişkin Duyuru" şeklinde yapılan açıklamada detaylara yer verildi. 

Kızılay Ankara ve Gaziantep'te KPSS'siz Memur Personel Alımı İlanı Yayımladı! Kızılay Ankara ve Gaziantep'te KPSS'siz Memur Personel Alımı İlanı Yayımladı!

ADALET BAKANLIĞI 406 PERSONEL ALIMI YAPACAK! 

10 ilde hissedilen depremin ardından belirlenen kadrolarda çalışmak üzere personel alım ilanlarının yayımlanmasını bekleyen kişiler için Adalet Bakanlığı yeni sınav tarihini resmi internet adresinden duyuru. Yapılan bu açıklama ile birlikte başvuru yapabilecek olan kişiler için o tarihleri de duyurdu. 

YENİ TARİHLER AÇIKLANDI! 

Konu hakkında merak edilenlerin artmasının ardından gelen açıklamaya göre 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ilinde meydana gelen aynı zamanda Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Hatay, Osmaniye, Kilis illeri başta olmak üzere çevre illerde de yoğun şekilde hissedilen depremler nedeniyle psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadroları için alımların ertelendiği öğrenilmişti. 

Yapılan yeni açıklama ile birlikte ise 06 Mart 2023 – 31 Mart 2023 tarihleri arasında, Adalet Bakanlığı (Ana Bina) Personel Genel Müdürlüğü Zemin Kat Toplantı Salonunda sözlü sınavların yapılacağı açıklanmış oldu. 

 KADROLAR AÇIKLANDI!

Daha önce yazılı sınavdan geçen adayların çağrıldığı sözlü sınava gelirlen tamamlanması gereken belgelerin sınav sonuç belgeleri ile belli olacağı ifade edilmişti. Konuya dair yapılan bir diğer açıklamada 132 Psikolog, 52 Pedagog ve 222 Sosyal Çalışmacı alınacağı ifade edildi. 

Erteleme sınavının yapılacağının duyurulması ile birlikte kişilerin verilen adres üzerinden belirlenen tarih aralarında sözlü sınava girebilecekleri öğrenilmiş oldu. Yazılı sınav sonuçlarına ise Adalet Bakanlığı resmi internet adresi üzerinden ulaşılabileceği öğrenildi.