Bekçi Olmak İsteyenlere Müjdeli Haber! Bekçi Alımlarında Önemli Gelişme!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı beklenirken bir son dakika gelişmesi yaşandı. Buna göre Jandarma bünyesinde de bekçi alımlarının yapılması için harekete geçildi. MHP Milletvekili Sermet Akay konu hakkında bir açıklama yaparak Jandarma bünyesinde bekçi alımları için kanun teklifi verildiğini açıkladı.

GÜNDEM 07.06.2020 - 12:16 07.06.2020 - 12:16

Türkiye'de son dönemlerde en avantajlı mesleklerin başında bekçilik geliyor. İyi bir maaş ve çok kıymetli sosyal güvence verilen mahalle ve çarşı bekçilliği büyük bir ilgi görüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bekçi alımları için binlerce vatandaş yeni alımlar için her gün bir açıklama beklentisi içerisinde çok sayıda internet araması yapıyorlar.

JANDARMA BÜNYESİNE BEKÇİ ALINABİLECEK

Bekçi olmak isteyen vatandaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü'nü beklerlerken konu hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Bugüne kadar sadece Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen bekçiler için Jandarma da devreye sokulacak. TBMM'de verilen kanun teklifi ile Jandarma bünyesinde bekçi alımı yapılmasının önü açılıyor.

Konu hakkında harekete geçildiğini söyleyen MHP Milletvekili Sermet Atay, “Devletimizin ve milletimizin güvenliği, huzuru ve selameti için görev yapan bekçiler ile alakalı olarak önemli adımlar atılıyor ve biz de bu düzenlemeleri destekliyoruz. Bekçiler ile alakalı olarak yapılan değiliklikler ülkemizin menfaatinedir. Bekçilik kadrosunun arttırılması gerektiğini ısrarla yineliyoruz. Jandarma bünyesinde de bekçi kardeşlerimiz görev yapmalıdır.” dedi.

BEKÇİLER UZMAN JANDARMALARLA AYNI STATÜDE OLACAK

Jandarma bünyesinde bekçi alımları hakkında konuşan Milletvekili Atay, “Yapılan düzenlemeyle bekçiler uzman jandarmalarla aynı statüde olacaklar. Bu bekçilerin rütbelerinin belirlenmesi için çok önemlidir. Tüm mali ve sosyal haklar bekçilere de sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

Yapılacak olan kanuni değişiklikle mahalle ve çarşı bekçileri Jandarma Hizmetleri Sınıfına dahil edilecek. İlgili madde ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Teşkilatı bünyesinde mahalle ve çarşı bekçilerinin istihdamı sağlanacak.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@