Bekçi Olmak İsteyenlere İŞKUR'dan İyi Haber! İŞKUR Üzerinden Çok Sayıda Bekçi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan ilanlarla bekçi alımları yapılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bekçi alımları için henüz ilan açmamış olması nedeniyle bekçi olmak isteyen vatandaşlar özel sektör tarafından yayınlanan bekçi ilanlarına ilgi gösteriyorlar. Özel sektörde bekçi nasıl olunur? Özel sektörde bekçi olma şartları nedir? Özel sektör bekçilik iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 10.06.2020 - 20:49 10.06.2020 - 20:49

Türkiye'de artan işsizlik yeni istihdam sorunları doğurmaya devam ediyor. Olumsuz ekonomik ortamda yeni bir iş sahibi olmak isteyen işsiz vatandaşlar İŞKUR iş ilanlarını mercek altına aldılar. Bu konuda her ilanı detaylıca inceleyen vatandaşlar kendilerine en uygun buldukları işlere yine İŞKUR üzerinden başvuru yapıyorlar.

Türkiye'de son dönemlerin en revaçta olan mesleği bekçilik için bekçi olma şartları araştırılıyor. Kamuda bekçi olmak için Emniyet Genel Müdürlüğü'nün işe alımları takip ediliyor. Anca Emniyet Genel Müdürlüğü şimdilik bekçi alımı yapacağını duyurmadı. Bekleme şansı olmayan vatandaşlar ise özel sektördeki bekçilik işlerine başvurmaya başladılar. İŞKUR üzerinden her gün onlarca bekçilik iş ilanı yayınlanıyor.

İŞKUR'un son yayınlandığı bekçilik iş ilanı için hemen hemen her şehirden işletme bekçi arayışına giriyor. İşverenler bekçilik yapacak yeni personellerini sigorta ve maaş şartları ile işe alıyorlar. İlanlara yapılan başvurular işverenler tarafından değerlendirilerek geri dönüş yapılıyor. Mülakata çağrılan bekçi adayları uygun görüldüğü takdirde işe başlatılıyorlar.

İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Bekçilik iş ilanlarına başvuru yapanilmek için İŞKUR'un sistemine kayıt olmak gerekiyor. İŞKUR kaydı sırasında verilen bilgilerle internet sitesi üzerinde sisteme giriş yapan vatandaşlar bekçilik arayan işverenlerin ilanlarını sistemde meslek bilgilerini girerek buluyorlar. Bu ilanların en alt bölümünde bulunan “Başvur” butonu ile iş başvurusu yapılıyor. Ayrıca işveren temsilcisinin iletişim numaraları da ilanlarda yer alabiliyor. İş başvurusunu yaptıktan sonra bu telefon numarası ile işverenle iletişime geçen vatandaşlar uygun bulunması durumda kısa sürede işe başlatılıyorlar.

BEKÇİ OLMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

-En Az ilköğretim mezunu olmak

-18 yaşını ytamamlamış olmak

-Emekli veya malul aylığı almıyor olmak

-Sicilinde yüz kızartıcı suç bulunmamak

-Vardiyalı çalışma sistemine uymayı kabul etmek

-Bekçilik yapmasına en gel olacak fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı bulunmamak

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@