Bekçi Olmak İsteyen Vatandaşlara İŞKUR İmkanı! İŞKUR İş İlanlarıyla Çok Sayıda Bekçi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan ilanlar ile işsiz vatandaşlar yeni bir iş sahibi olmaya devam ediyorlar. Son dönemlerde İŞKUR iş ilanları arasında en çok tercih edilen ilanlar ise gözde meslek bekçilik oldu. İŞKUR bekçi ilanlarına nasıl başvurulur. Bekçi olmak için aranan şartlar nelerdir?

İŞ İLANLARI 14.06.2020 - 22:29 14.06.2020 - 22:29

Türkiye'de işsiz vatandaşların son dönemlerde en çok yardımcısı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) oldu. İŞKUR aracılığı ile yayınlanan iş ilanları iş arayan vatandaşlarla işverenler arasında köprü vazifesi görüyor. Her gün binlerce işsiz vatandaş hayallerindeki işlere İŞKUR aracılığı ile kavuşuyorlar.

ÖZEK SEKTÖR BEKÇİ ARIYOR

Son dönemlerin en gözde mesleği ise bekçilik oldu. TBMM'de kabul edilen kanun değişikliği ile bekçiler artık çok daha prestijli bir meslek yapacaklar. Bu nedenle bekçilik tercih edilen bir meslek haline geldi. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bekçi alımları için yeni duyurusunu yapmadı. Yeni duyurunun Temmuz 2020'de yapılması bekleniyor. Bu sırada bekçi olmak isteyen vatandaşlar özel sektörün bekçi ilanlarına iş başvurusu yapmaya başladılar.

Özel sektörde bekçi olmak isteyen vatandaşlar İŞKUR'un yayınlanan iş ilanlarını mercek altına aldılar. İŞKUR sisteminde şu anda bekçi arayan onlarca iş ilanı bulunuyor. Peki bekçi olmak için aranan şartlar nelerdir?

BEKÇİLİK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18-45 yaş aralığında bulunmak

-En az ilköğretim mezunu olmak

-İlana göre güvenlik sertifikası sahibi olmak

-Devlete karşı suç işlememiş olmak

-Emekli veya malul aylığı alıyor olmamak

-Daha önce çalıştığı iş yerlerinden disiplin suçuyla işten çıkarılmamış olmak

-Görevini yapmasına engel olabilecek fiziki veya ruhsal sağlık sorunu olmamak

İŞKUR BEKÇİLİK İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR iş ilanları arasında bulunan bekçilik iş ilanlarına nasıl başvuru yapılacağı merak ediliyor. Özel sektöre ait olan bu ilanlar için iş başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. İş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar öncelikle İŞKUR'a iş arayan kimliği ile kayıt olmalılar. Ardından yine iş arayan girişi yaparak ilgili iş ilanlarını arama bölümünün yardımıyla bulmalılar. İş ilanı bulunduktan sonra ilandaki şartları taşıyan vatandaşlar ilanın en alt bölümünde bulunan “BAŞVUR” butonuna tıklayarak iş başvurusu işlemi yapılır. Ardından işveren değerlendirmesinden sonra işe alımlar gerçekleşir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@