Ana Sayfa GÜNDEM Bedelli Askerlik Kalıcı Olacak

Bedelli Askerlik Kalıcı Olacak

Bedelli askerlik kalıcı olacak. 1 aylık temel eğitim sonrası bedelli askerler terhis olacak.

6
0
Paylaş

Başkan Erdoğan Balıkesir mitinginde askerlik sistemini anlattı. Bedelli askerliğin her zaman olacağını söyleyen Erdoğan kısa dönem askerlik yapmak isteyen lisans mezunları içinde isterlerse 6 ay isterlerse 12 ay yedek subay olarak görev yapabileceklerini söyledi.

Bedelli askerlik yapmak isteyenlerde 1 aylık temel eğitimden geçecek. 1 aylık temel eğitim sonrasında isteyenler belirlenen bedelli askerlik ücretini ödeyerek terhis olabilecekler. Bedelli askerlikten alınan paralarda askerde görev yapan kişilere verilecek. Başkan Erdoğan, “Kendi kendini rahatça döndüren yeni bir sistem için yola çıktıklarını söyledi.”

Bedelli Askerlik Kalıcı Oluyor

Bedelli askerlikte yaş sınırlaması ortadan kalkıyor. İsteyen herkes bedelli askerlik yapabilecek. 1 aylık temel eğitim sonrasında Milli Savunma Bakanlığının belirlediği ücreti yatıranlar terhis olacaklar. Bedelli askerlikte 1 aylık temel askeri eğitim ise zorunlu olacak.

Türk gençlerini zor durumda, bırakan askerlik yükünü hafiflettiklerini ve tam aksine rahat bir şekilde askerlik görevlerini yerine getirmeleri konusunda düzenlemeler yaptıklarını aktaran başkan Erdoğan bundan sonra bedelli askerlik sürekli olacak. Bedelli askerlikten elde edilen gelirde askerliğini yapan gençlere verilecek. Maaşlı bir şekilde askerlik olacak. 2 yıllık üniversite mezunu olanlarda isterlerse 12 ay boyunca yedek subay olarak görev yapabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here