Ana Sayfa GÜNDEM BBC Müzik Michael Jackson Şarkılarını Kaldırdı

BBC Müzik Michael Jackson Şarkılarını Kaldırdı

Michael Jackson hakkında yeni istismar iddiaları ortaya atıldı bunun üzerine BBC Radio 2 Müzik Kanalı, yıldız şarkıcının şarkılarını sildi.

5
0
Paylaş

Ünlü şarkıcı Michael Jackson hakkında yeni çocuk istismarı iddiaları ortaya çıktı. Bu iddiaların ortaya çıkmasının sonrasında ise BBC Radio 2 Müzik Kanalı, yıldız şarkıcının şarkılarını silme kararı verdiğini açıkladı.

Popun kralı olarak anılan Michael Jackson hakkında yıllardır çocuk tacizi suçlamaları yapılıyordu. Hatta Michael Jackson’un çocuklara cinsel istismarda bulunduğunu konu alan bir belgesel olan Leaving Neverland dünya çapında büyük yankı uyandırmayı başarmıştı. Belgeselin büyük yankı oluşturmasının ardından BBC Radio 2 müzik kanalı almış olduğu son kararla beraber ünlü popçuya ait olan şarkıları silme kararı verdi.

Ünlü müzik kanalı geçtiğimiz hafta yayınlanmakta olan ve şarkıcının çocuk istismarcısı olduğunu göstermekte olan belgeselin yayımlanarak çok fazla kişi tarafından izlenmesinin ardından alındı. 40 yaşında olan James Safechuck ve 36 yaşında olan Wade Robson belgeselin yayımlanmış olduğu programda Jackson’ın onlara cinsel istismar uyguladığını belirtti.

BBC Radio 2 ise kararın alınmış olduğu geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren Jackson’on şarkılarının hiçbirisini yayımlamıyor. Jackson hakkında hala cinsel istismar suçuna yönelik olarak yapılmakta olan iddialar devam ediliyor ve yapılmış olan bu iddiaların doğru olup olmadığı henüz tam olarak bilinmiyor. Fakat belgeselin yankı uyandırması ve bu noktada iddiaların çok fazla olmasından sonra kanalın şarkıları yayımlamama yoluna gitmesi istismar suçlarına inanmayan Jackson hayranlarının kanalı protesto etmesine devam ederken iddiaların doğru olmadığını iddia ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here