Ana Sayfa EKONOMİ Bayram Tatilinin Kazananı Turizm Olacak

Bayram Tatilinin Kazananı Turizm Olacak

Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte turzim acenteleri yerli turistlere kampanya yapıyor.

95
0
Paylaş

Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkması ile birlikte turizm sezonunda erken bir hareketlenme söz konusu oldu. 9 günlük Ramazan tatilini duyan çok sayıda insan erken rezervasyon yapmaya başladı ve turizmciler Ramazan Bayramında 3 milyar liralık bir gelir bekliyor.

2019 yazında Türkiye’de yabancı turist rekoru kırılacak yerli turist için de turizm şirketleri erken rezervasyon çağrısı yapıyor. Yapılan analizlere göre 9 günlük Bayram tatili süresince 3 milyar liralık gelir hedefleniyor. 9 günlük Bayram süresince yaklaşık 2 milyar insanı seyahat etmesi beklenirken Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ramazan Bayramında en az 3 milyon milyar liralık bir gelirin olacağını söyledi.

Devlet Personel Başkanlığı verilerinin istihdam edilen personel sayısının 3 binin üzerinde olduğunu söyleyen Bağlıkaya 10 milyonu aşkın vatandaşımız 9 günlük tatil yapacak ve bu sayede Turizm çok daha hareketli olacak.

Türksat başkanı Firuz Bağlıkaya da 2019 yılında Türkiye’de Turizm’in rekor kıracağına söyledi. Özellikle Avrupa ülkelerinden gelen ziyaretçilerin çok sayıda artacağını söyleyen Bağlıkaya ilk sinyallerini Londra’daki fuarda aldık. 2019 yılında Turizm sektörü olarak hedefimiz 50 milyon üzerinde yabancı turist ve 35 milyar doları aşan Turizm geliri olacak açıklamalarını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here