Ana Sayfa GÜNDEM Batıda Hava Sıcaklıkları Artıyor

Batıda Hava Sıcaklıkları Artıyor

Batıda hava sıcaklıkları artıyor. Ege de hava sıcaklıkları 2 ila 4 derece artacak.

6
0
Paylaş

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak. Diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik yaşanmayacak. Karadeniz’de Rize ve Artvin bölgesinde yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor.

Yüksek bölgelerde kar yağışı etkili olacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz Hatay çevreleri ve akşam saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları ise yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak doğu Karadeniz’in iç kesimleri Ardahan ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağışlar alacak. İç ve Doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma yer yer ise sis etkili olacak. Rüzgar Orta Karadeniz’de kuzey batı ve kuzey yönlerinden esecek.

Marmara Bölgesi’nde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor. Ege Bölgesi’nde ise parçalı ve az bulutlu bir hava bekleniyor. Akdeniz’de az bulutlu ve ılık bir hava bekleniyor. Hatay ve çevre şehirlerde yağmur yağacak.

ÇANAKKALE °C, 13°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 11°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

IZMIR °C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here