Başörtülü bir hakimin adaletinden kuşku duyacağını söyleyen CHP'li eski bakanlardan Fikri Sağlar her kesimin eleştirlerini almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu ksandal sözlerle ilgili bir açıklama yaptı. Fikri Sağlar'ın bu çağda yaşamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin faşizan anlayışının Fikri Sağlar gibilerle nesilden nesile aktarıldığını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMASI!

Başörtülülere faşizan CHP zihniyetinin büyük zulümler yaptığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer tarladaysan başörtüsü makbul bir şeydir ama devlet kurumlarına gideceksen başörütüsü yasaktır. Bu zihniyetin zulmünden geçti Türkiye. Bunlara kalkıp inanç ve düşünce özgürlüğü deseniz size 3 gün susmadan konuşurlar. Ancak mesele başörtülü kızlarımıza gelince ne inanç özgürlüğü tanırlar ne de düşünce özgürlüğü.” dedi.

CHP zihniyetinin değişmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal'in yanında 2 başörtülü bayan kardeşimizi alıp milleti kandırmasıyla bu işler olmuyor. Bu millet artık sizin ne olduğunuzu, neyi temsil ettiğinizi gayet iyi biliyor. Bundan sonra başörtüsü ile uğraşmanın anlamı yok. Bu ülkede başörtülü hakim de, başörtülü savcı da, başörtülü polis de olacak. Devletin her kurumunda başörtülüleri göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

CHP BAŞÖRTÜSÜNÜ İSTİSMAR EDİYOR!

CHP'nin oy almak için zaman zaman başörtüsünü siyasi emelleri uğruna istismar ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim olduğu zaman bir bakıyorsunuz başörtülülerden geçilmiyor CHP'li siyasetçilerin yanı ama seçim ortadan kalkınca iş değişiyor. Bay Fikri çıkıp başörtülü hakim adaletli olmaz diyor. Sen o başörtülü hakime dün adaletsiz davrandın, zulmettin, okul kapılarında süründürdün, eğitim hakkına engel olmaya çalıştın ama o başörtülü hakim bugün sana bile adalet dağıtır. Bunlar çağın dışında kalmış adamlar. Aslında üzerine konuşmaya dahi değmeyecek kişilerden bahsediyoruz.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com