Ana Sayfa GÜNDEM Baraj Çekildi Balık Ölümleri Başladı

Baraj Çekildi Balık Ölümleri Başladı

Baraj çekildi binlerce balık telef oldu.

7
0
Paylaş

Bursa İnegöl’de Boğazköy Barajı’ndaki sular çekilmeye başlayınca on binlerce balık kıyıya vurdu ve telef olmakla yüz yüze kaldı. Birçok balık sığ suda can çekişmeye bağladı.

Devreye giren İnegöl Belediyesi’ne bağlı ekipler ve vatandaşlar suyun yoğun olduğu bölgelere doğru balıkları yönlendirmek için çaba sarf ediyor. Boğazköy barajında nedeni bilinmeyen sebeple sular birdenbire çekilmeye başladı ve on binlerce balık kıyıya vurdu suyun az olduğu bölgelerde çok sayıda balık ölmek üzere vatandaşlar da bu duruma kayıtsız kalmadı ve balıkların suyun bol olduğu kısma doğru götürmeye çalıştı.

Ayrıca İnegöl Belediyesi’ne bağlı ekipler ve kepçeyle çalışma başlattı suyun az olduğu bölgelerdeki balıklar yoğun taraflara doğru yönlendirilmeye çalışılıyor. Vatandaşlarda çuvallarla balıkları toplayarak suyun çok yoğun olduğu kısma doğru yönlendirmek için çaba sarf ediyor.

Bölgeye yardımcı olmaya çalışan bazı vatandaşlarla yaptığı açıklamalarda su seviyesinin düşmesi ile birlikte çok sayıda balığın telef olduğunu gördüklerini su akışını hızlandırmak için ekipleri yardım ettiklerini anlattı. Sular çekilince birdenbire ne yapacağımızı şaşırdık diyen vatandaş mahalle sakinleri ile birlikte çok sayıda insanın balıkları kurtarmak için çaba sarf ettiğini söyledi. Vatandaşlar barajın kapaklarının her sene bu mevsimde açılmasıyla birlikte bu durumu tekrarlandığını ancak ilk kez böyle yüksek miktarda balık ölümü gördüklerini söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here